Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, a na dodatek bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec? Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co naukowa wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair… – opis polskiego wydawcy książki, wydawnictwa Akurat.

Film science fiction w reżyserii mistrza gatunku Ridleya Scotta, legendarny twórcy ”Obcego – 8 pasażera Nostromo”, ”Łowcy androidów” i ”Prometeusza”, ekranizacja bestsellerowej powieści Andy’ego Weira.

W rolach głównych: nagrodzony Oscarem Matt Damon, nominowana do Oscara Kristen Wiig, nominowana do Oscara Jessica Chastain, nominowany do Oscara Chiwetel Ejiofor, Sebastian Stan, Sean Bean , Jeff Daniels, Michael Peña i Kate Mara.

 

Premiera filmu 2 października 2015

 

Zobacz zwiastun

 
 
 
 

Katagoria: Zwiastuny filmów
Słowa kluczowe: , , , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 846  razy.