First Look – Konkurs Pilotów Seriali

Czy pamiętacie seriale sprzed lat? Tasiemce, opery mydlane i tanią sensację? Od tamtej pory wiele się zmieniło! Festiwal CAMERIMAGE, od zawsze otwarty na nowe trendy w sztuce audiowizualnej, wychodzi więc naprzeciw coraz prężniej rozwijającej się branży telewizyjnej. Miło nam ogłosić, że w tym roku do programu włączamy „First Look – Konkurs Pilotów Seriali”!

Pierwsze wrażenie na widzu serialu można zrobić tylko raz. Co zrobić, by było dobre? Jak sprawić, by zatrzymać odbiorcę przed telewizorem? Jak mówić o serialach telewizyjnych w kontekście sztuki filmowej? Jak ważna jest sztuka obrazu w telewizji? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w trakcie tegorocznej edycji CAMERIMAGE. Okazją do tego będzie właśnie nowa sekcja festiwalu CAMERIMAGE prezentująca piloty lub pierwsze odcinki nowych seriali.

„First Look – Konkurs Pilotów Seriali” pokaże to, co w branży telewizyjnej najlepsze! Zaprezentujemy wyłącznie najświeższe i najgorętsze serialowe tytuły z całego świata – wszystko wyświetlone na dużym ekranie i oceniane przez profesjonalne jury. Planujemy także spotkania z najwybitniejszymi twórcami i specjalistami z branży, którzy mówić  będą o sztuce filmowej w telewizji oraz o obecności seriali w kinie. Co ich zdaniem ma większą przyszłość – filmy czy seriale? Czym różni się praca na planie serialu od tej przy pełnometrażowych filmach kinowych? Jesteśmy pewni, że „First Look – Konkurs Pilotów Seriali” przyniesie odpowiedź na te pytania i otworzy wiele dyskusji o przyszłości produkcji telewizyjnych oraz ich wpływie na sztukę audiowizualną.

Na liczne wydarzenia związane z nową sekcją CAMERIMAGE zapraszamy wszystkich fanów kina i telewizji, a twórców, producentów i stacje TV zachęcamy do zgłaszania swoich prac do konkursu. Już od dziś formularz zgłoszeniowy online znajduje się na stronie  CAMERIMAGE.

Do selekcji przyjmowane są piloty lub pierwsze odcinki seriali wyprodukowanych w 2015 i 2014 roku. Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z regulaminem, w którym znajdują się informacje o wymaganych materiałach selekcyjnych i akceptowanych formatach przeglądówek i kopii projekcyjnych. Termin zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2015.

 

Źródło
 

 

Katagoria: Camerimage 2015
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 745  razy.