Malkovich w zdjęciach Sandro Millera

Wystawa prac Sandro Millera będzie towarzyszyć 23. edycji Festiwalu CAMERIMAGE.  Wernisaż wystawy „Malkovich, Malkovich, Malkovich: Homage to Photographic Masters” w Galerii TUMULT w Toruniu w niedzielę, 15 listopada, o godz. 18:00.

 

wystawa-malkovich

Powstały w latach 2012-2014 cykl Malkovich, Malkovich, Malkovich: Homage to Photographic Masters spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem krytyki oraz szerokiej publiczności w Stanach Zjednoczonych i Europie. Składający się z 41 fotografii, barwnych i czarno-białych, cykl bazuje na zainscenizowaniu przez Millera i odegraniu przez Malkovicha ikonicznych zdjęć znanych z podręczników historii fotografii i wykonanych przez mistrzów w rodzaju Irvinga Penna, Diane Arbus, Richarda Avedona, Berta Sterna, Herba Rittsa, Andy’ego Warhola, Roberta Mapplethorpe’a czy Dorothei Lange.

Zaskakujący również dla autorów, sukces pokazanego po raz pierwszy w 2014 roku w Catherine Edelman Gallery w Chicago projektu wynika z błyskotliwego pomysłu, perfekcyjnego warsztatu fotografii Millera, jak i niezwykłej plastyczności Malkovicha, wcielającego się w role bohaterów słynnych zdjęć.

Sandro Miller będzie obecny na wernisażu oraz spotka się z uczestnikami CAMERIMAGE w trakcie specjalnego seminarium, które odbędzie się w Operze Nova w Bydgoszczy.

Sandro Miller (ur. 1958) jest amerykańskim fotografem, któremu sukces komercyjny pozwolił na realizowanie własnych projektów artystycznych. Miller poznał aktora Johna Malkovicha pod koniec lat 90. podczas sesji zdjęciowych działającego w Chicago Steppenwolf Theatre Company.

 

Źródło: CAMERIMAGE
 

 

Katagoria: Camerimage 2015
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1093  razy.