Avengers: Age of Ultron

 
Gatunek: ,

Reżyseria: 
Obsada:  , , , , ,


Premiera: 07 Maj 2015
Rok produkcji: 2015
Kraj: USA


 
 

Opis:

Kiedy Tony Stark próbuje wskrzesić dawno zapomniany program utrzymania światowego pokoju, sytuacja niespodziewanie się komplikuje. Na scenę wkracza mroczny Ultron ze zbrodniczym planem zniszczenia całej planety. Los milionów niewinnych istnień spocznie w rękach najpotężniejszych bohaterów Ziemi z drużyny Mścicieli. Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Czarna Wdowa i Hawkeye zostaną wystawieni na największą próbę pełną niełatwych sojuszy i niespodziewanych zwrotów akcji.

 
 

W październiku 2011 roku Kevin Feige zapowiedział, że Iron Man 3 będzie pierwszym filmem, który rozpocznie Fazę drugą MCU, a jej zwieńczeniem będzie Avengers 2. W maju 2012 roku, po sukcesie pierwszej części, Bob Iger, szef Disneya zapowiedział, że sequel jest w trakcie rozwoju. W sierpniu 2012 roku potwierdzono powrót Jossa Whedona na stanowisku reżysera oraz podano datę amerykańskiej premiery – 1 maja 2015 roku. Podczas San Diego Comic-Con International 2013 podano pełny tytuł: Avengers: Age of Ultron.

W czerwcu 2013 roku ujawniono, że studio renegocjowało kontrakt Roberta Downeya Jr. o zagranie w kolejnych częściach „Avengers”. W sierpniu 2013 roku ogłoszono, że James Spader zagra Ultrona. W listopadzie 2013 roku poinformowano, że Aaron Taylor-Johnson i Elizabeth Olsen zagrają rodzeństwo Maximoff, Quicksilvera i Scarlet Witch. Również w 2013 roku potwierdzono, że swoje role z wcześniejszych filmów powtórzą: Mark Ruffalo, Chris Evans, Samuel L. Jackson, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Jeremy Renner, Cobie Smulders i Don Cheadle. W styczniu 2014 roku podano, że Thomas Kretschmann zagra barona Wolfganga von Struckera. Na początku 2014 roku ogłoszono, że Paul Bettany wcieli się w postać Visiona, a pod koniec roku potwierdzono, że powtórzy on również rolę J.A.R.V.I.S.-a z wcześniejszych filmów.

Zdjęcia rozpoczęły się w lutym 2014 roku, a zakończyły się w sierpniu tego samego roku. Film był kręcony w RPA, w Anglii, w Korei Południowej, we Włoszech, w Bangladeszu i w Stanach Zjednoczonych.

Wikipedia

 

Zwiastun:


 
 
 
 

Katagoria: hit kinowy
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 2033  razy.