The Gift

 
Dar
Gatunek:

Reżyseria: 
Obsada:  , ,


Premiera: 07 Sierpień 2015
Rok produkcji: 2015
Kraj: USA


 
 

Opis:

Młode małżeństwo – Simon i Robyn – kupuje wymarzony dom, by w nim rozpocząć nowe życie. Przyszłość rysuje się w pięknych barwach, szczególnie, że za kilka miesięcy na świat ma przyjść ich wymarzone dziecko. Spotkany przypadkiem dawny kolega Simona staje się nowym przyjacielem domu. Miło mieć kogoś znajomego w nowej okolicy. Kogoś, kto jest tak miły, że przesyła czasem drobne podarunki. Gdy jednak podarunki stają się niepokojące, a potem przerażające, staje się jasne, że nowy przyjaciel jest kimś innym niż się wydawało. Kimś kogo łączy z Simonem mroczna przeszłość, za którą trzeba będzie zapłacić.

 
 

Czy naprawdę można przejść przez życie nikogo nie krzywdząc? Nawet, jeśli zrobiło się to nieświadomie, są tacy, którzy nigdy nam tego nie zapomną. Mroczny thriller o grzechach przeszłości, które wracają w najmniej spodziewanym momencie, a potem rujnują wszystko. „Dar” to debiut reżyserski Joela Edgertona, który pokazuje się także i z drugiej strony kamery. Towarzyszą mu Rebecca Hall i Jason Bateman.

STX Entertainment oraz Blumhouse Productions przedstawiają „Dar”, trzymający w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty i prowokujący w każdej sekundzie thriller psychologiczny, który nie pozwoli Wam przez kilka nocy spokojnie zasnąć. Debiutujący w roli reżysera aktor, scenarzysta i producent Joel Edgerton, znany między innymi z „Wroga numer jeden” Katheryn Bigelow”, „Wielkiego Gatsby’ego” Baza Luhrmanna oraz „Exodusu: Bogów i królów” Ridleya Scotta, zadaje swoim filmem następujące pytanie: co byś zrobił, gdybyś zupełnym przypadkiem trafił pewnego dnia na człowieka, którego dawno temu skrzywdziłeś?

Joel Edgerton to bardzo ciekawa osobowość na mapie współczesnego kina. Zaczynał karierę w Australii, tworząc w 1996 roku wraz z grupą przyjaciół (wliczając w to uznanych dzisiaj reżyserów Davida Michôda i Nasha Edgertona) kolektyw filmowy Blue Tongue Films. Wspólnie zrealizowali szereg ciekawych produkcji, w tym słynne „Królestwo zwierząt”, które pozwoliło im zaprezentować się światu. Wśród innych obrazów, za które odpowiadali artyści z Blue Tongue Films, można wymienić „Rover” w reżyserii Michôda (z Guyem Pearce’em i Robertem Pattinsonem w rolach głównych), „Hesher” Spencera Sussera (z udziałem Natalie Portman oraz Josepha Gordon-Levitta) oraz „The Square” Nasha Edgertona, do którego Joel napisał scenariusz.

Od tamtego czasu kariera Joela Edgertona rozwinęła się błyskawicznie i dzisiaj jest jednym z najbardziej popularnych aktorów w branży. Australijczyk myślał jednak już od dawna o tym by stanąć po drugiej stronie kamery, czekał po prostu na odpowiedni projekt. Edgerton nie chciał angażować się w coś, w co nie będzie stuprocentowo wierzyć. Pragnął opowiedzieć niejednoznaczną historię, podejmującą interesujące kwestie oraz posiadającą ciekawe postaci. Gdy pisał scenariusz „Daru”, inspirował się klasycznymi thrillerami, w których główne skrzypce grali aktorzy, a nie efektowne reguły kina gatunkowego. Obecnie Edgerton rozwija kilka innych projektów reżyserskich, mając nadzieję jak najszybciej stanąć ponownie za kamerą.

 

Zwiastun:


 
 
 
 

Katagoria: hit kinowy
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1649  razy.