God's Not Dead

 
Gatunek:

Reżyseria:  Harold Cronk
Obsada:  , , , Willie Robertson, Shane Harper, Kevin Sorbo, Korie Robertson


Premiera: 06 Marzec 2015
Rok produkcji: 2014
Kraj: USA


 
 

Opis:

Josh rozpoczyna studia na jednej z amerykańskich uczelni. W pierwszym semestrze trafia na zajęcia z filozofii prowadzone przez fanatycznego ateistę profesora Radissona. Wykładowca już na pierwszych zajęciach każe studentom napisać na kartce słynne zdanie Friedricha Nietzschego: „Bóg umarł”, i złożyć pod nim podpis. Ci, którzy tego nie zrobią mogą zrezygnować z zajęć lub… udowodnić, że Nietzsche się mylił. Z całej grupy pierwszorocznych studentów wyzwanie podejmuje tylko Josh. Ma czas do końca semestru, by przekonać słynnego wykładowcę i resztę studentów, że Bóg jednak istnieje. Rozpoczyna się pasjonujący spór, który elektryzuje całą uczelnianą społeczność i sprawia, że odmienia się życie wielu osób…

 

 
 

Geneza projektu

Autorem powieści „Bóg nie umarł” jest Rice Broocks, a książka została wydana w marcu 2013 roku przez Thomasa Nelsona. Broocks jest współzałożycielem rodziny kościołów Every Nation, służy także jako starszy pastor w Bethel World Outreach Church w Nashville w stanie Tennessee.

Powieść Broocksa skupia się na historycznych, naukowych oraz teologicznych dowodach na to, że Bóg nie umarł. „Uważam, że wiele osób wierzy w istnienie Boga, lecz nie zostało nigdy zmuszonych do okazania tego w jakikolwiek sposób. Myślę także, że niektórzy ludzie wierzą w istnienie Boga, ale chcieliby, żeby ktoś pokazał im, w jaki sposób udowodnić to człowiekowi, który nie jest wierzący”, dodaje Broocks.

Broocks wierzy, że film „Bóg nie umarł” pomoże większej liczbie ludzi usłyszeć zawarte w jego kadrach, i niezwykle ważne dla chrześcijaństwa, przesłanie. „Za ten niesamowity obraz odpowiada wspaniała ekipa profesjonalistów z Pure Flix. Ubrali moje koncepcje na temat istnienia Boga w idealną formę, która pomoże nam dotrzeć do szerokiego grona ludzi – o wiele szerszego niż pozwala na to literatura czy muzyka”.

Chrześcijański zespół pop-rockowy Newsboys odpowiada za piosenkę zatytułowaną „God’s Not Dead”, która promuje film. Utwór ten został pierwotnie nagrany w 2011 roku i znalazł się na albumie grupy o tym samym tytule, który był piętnastą płytą wydaną przez Newsboys. Członkowie zespołu są bardzo podekscytowani możliwością uczestniczenia w tak ważnym projekcie i pragną dotrzeć z przesłaniem, że Bóg istnieje i ma się bardzo dobrze, do jak największej widowni. „Uważam, że ludzie desperacko poszukują dzisiaj prawdy, czegoś autentycznego i wiarygodnego”, wyznaje Jeff Frankenstein, który w Newsboys gra na basie oraz keyboardzie.

Duncan Phillips, perkusista zespołu, wyznaje z kolei: „Mam wielką nadzieję, że widzowie zaczną po tym filmie zadawać różne pytania. Uważam, że Bóg nie ma nic przeciwko ludzkim dociekaniom. Każdy z nas przecież czegoś poszukuje, niezależnie od tego, czy jesteśmy tego świadomi. W pewnym momencie każdy dociera do takiego punktu w życiu, w którym zaczyna rozumieć, że to, co widać, nie może być wszystkim, co zostało stworzone – że musi istnieć coś więcej”.

Michael Tait, lider i wokalista Newsboys, dodaje: „Bóg istnieje w sercu i życiu każdego chrześcijanina. Spróbuj go odnaleźć, a na pewno spełni wszystkie twoje oczekiwania”.

 

Zwiastun:


 
 
 
 

Katagoria: hit kinowy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 1756  razy.