Rogue One: A Star Wars Story

 
Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie
Gatunek: ,

Reżyseria: 
Scenariusz: ,
Zdjęcia: 
Muzyka: 
Obsada:  , , , , ,


Premiera: 15 Grudzień 2016
Rok produkcji: 2016
Kraj: 
Dystrybutor: 


 
 

Opis:

Pierwszy z serii spin-offów Gwiezdnych wojen „Rogue One” trafi do polskich kin 15 grudnia 2016 roku. Akcja filmu, opowiadającego historię buntowników próbujących wykraść plany Gwiazdy Śmierci, będzie rozgrywać się przed wydarzeniami ukazanymi w produkcji „Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja”. Na ekranie zobaczymy m.in. Felicity Jones, Foresta Whitakera i Madsa Mikkelsena.

 
 

Produkcja filmu

W lutym 2013 roku Robert Iger, dyrektor generalny The Walt Disney Company, potwierdził, że w produkcji znajdują się dwa samodzielne filmy napisane przez Lawrence’a Kasdana i Simona Kinberga. 6 lutego magazyn „Entertainment Weekly” doniósł, że studio Lucasfilm pracuje nad filmami opowiadającymi o Hanie Solo i Bobie Fetcie, które przez jednego z przedstawicieli Disneya opisane zostały jako historie przedstawiające genezę postaci. Zapowiedziano również, że nie będą one crossoverami części VII–IX ani że nie będą w żaden sposób zmieniały kanonu ustalonego przez George’a Lucasa w tzw. starej trylogii.

W maju 2014 roku poinformowano, że pierwszy z filmów wyreżyseruje Gareth Edwars, scenariusz napisze Gary Whitta, a jego premiera będzie miała miejsce 16 grudnia 2016 roku. W październiku operator Grieg Fraser poinformował, że będzie odpowiedzialny za zdjęcia do filmu, który ma już roboczy tytuł.

W styczniu 2015 Whitta ogłosił, że zakończył prace nad filmem i nie będzie już powiązany z projektem, wobec czego niedługo później jako jego następcę wybrano Chrisa Weitza. W marcu podano do wiadomości, że film nazywał będzie się Łotr Jeden, a muzykę do niego napisze Alexandre Desplat. W kwietniu poinformowano, że film będzie należał do tzw. Star Wars Anthology, a jego akcja rozgrywała będzie się pomiędzy Zemstą Sithów a Nową nadzieją. W sierpniu tytuł zmieniono na Łotr Jeden. Gwiezdne wojny – historie.

Pierwszy zwiastun opublikowany został 7 kwietnia 2016.

 

Zwiastun:


 
 
 
 

Katagoria: hit kinowy
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 3215  razy.