The Martian

 
Marsjanin
Gatunek: ,

Reżyseria: 
Obsada:  , , , , , , ,

Nagrody/nominacje: , ,
Premiera: 02 Październik 2015
Rok produkcji: 2015
Kraj: USA


 
 

Opis:

Straszliwa burza piaskowa sprawia, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney, musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety.

Kiedy ciężko ranny Mark odzyskuje przytomność, stwierdza, że został na Marsie sam w zdewastowanym przez wichurę obozie, z minimalnymi zapasami powietrza i żywności, bez łączności z Ziemią. Co gorsza, zarówno pozostali członkowie ekspedycji, jak i sztab w Houston uważają go za martwego, nikt więc nie zorganizuje wyprawy ratunkowej; zresztą, nawet gdyby wyruszyli po niego niemal natychmiast, dotarliby na Marsa długo po tym, jak zabraknie mu powietrza, wody i żywności. Czyżby to był koniec?

Nic z tego. Mark rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie, w której równie ważną rolę co wiedza, zdolności techniczne i pomysłowość odgrywają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair…

 
 

„Marsjanin” to najnowszy film Ridleya Scotta, legendarnego twórcy „Gladiatora”, „Obcego – 8 pasażera Nostromo”, „Łowcy androidów” i „Prometeusza”, ekranizacja bestsellerowej powieści Andy’ego Weira.

W rolach głównych: nagrodzony Oscarem Matt Damon („Tożsamość Bourne’a”), nominowana do Oscara Jessica Chastain („Wróg numer 1”), nominowany do Oscara Chiwetel Ejiofor („Zniewolony. 12 Years a Slave”), nominowana do Oscara Kristen Wiig („Druhny”), Sebastian Stan („Czarny łabędź”), Sean Bean (serial TV „Gra o tron”), Jeff Daniels („Czułe słówka”), Michael Peña („American Hustle”) i Kate Mara (serial TV „House of Cards”).

 

Zwiastun:


 

Warsztaty omawianego filmu

 
 
 

Katagoria: hit kinowy
Słowa kluczowe: , , , , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1826  razy.