Bridge of Spies

 
Most szpiegów
Gatunek: ,

Reżyseria: 
Scenariusz: , ,
Zdjęcia: 
Muzyka: 
Obsada:  , , ,

Nagrody/nominacje: , ,
Premiera: 27 Październik 2015
Rok produkcji: 2015
Kraj: 
Dystrybutor: 


 
 

Opis:

Lata 50. XX wieku, początkowy etap zimnej wody. Rośnie napięcie między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim. FBI aresztuje Rudolfa Abla, sowieckiego agenta działającego w Nowym Jorku. Jego obrony podejmuje się James Donovan (dwukrotny laureat Oscara Tom Hanks – „Filadelfia”, „Forrest Gump”), ceniony i doświadczony prawnik, który oskarżał w procesach norymberskich. Ablowi grozi kara śmierci, ale dzięki zręcznej obronie Donovana skazany zostaje na karę więzienia.

Jakiś czas później Sowieci zestrzeliwują amerykańską samolot szpiegowski i biorą do niewoli pilota, którego skazują na wieloletnie więzienie. CIA wypiera się wysłania szpiega, a jednocześnie obawia się, że zdradzi on tajemnice wojskowe. James Donovan otrzymuje niezwykłą propozycję. Ma lecieć do Berlina, by negocjować wymianę szpiegów między Stanami Zjednoczonymi a Związkiem Radzieckim. Wymiana ma zostać dokonana na słynnym „moście szpiegów”, moście Glienicke, który dzieli Berlin na część Wschodnią i Zachodnią. Donovan jest prawnikiem, a nie dyplomatą czy agentem służb specjalnych, nie ma więc doświadczenia i musi działać na własną rękę. Gra toczy się o najwyższą stawkę, a najmniejszy błąd grozi niewyobrażalnymi konsekwencjami…

 
 

„Most szpiegów” to najnowszy film Stevena Spielberga, legendarnego reżysera, który ma w swoim dorobku zarówno najbardziej kasowe filmy w dziejach kina („Poszukiwacze zaginionej arki”, „Jurassic Park”), jak i wyróżnione licznymi Oscarami tytuły zaliczane do klasyki współczesnej sztuki filmowej („Lista Schindlera”, „Szeregowiec Ryan”). Współautorami scenariusza są Ethan i Joel Coen, wyróżnieni Oscarem twórcy „Fargo” i „To nie jest kraj dla starych ludzi”.

 

Zwiastun:


 

Warsztaty omawianego filmu

 
 
 

Katagoria: hit kinowy
Słowa kluczowe: , , , , , , , , ,
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 2347  razy.