Northmen: A Viking Saga

 
Saga Wikingów
Gatunek:

Reżyseria: 
Obsada:  , ,


Premiera: 01 Maj 2015
Rok produkcji: 2014
Kraj: Niemcy, RPA, Szwajcaria


 
 

Opis:

Wygnani z ojczyzny Wikingowie, pod wodzą nieustraszonego Asbjörna (Tom Hopper), wyruszają do Brytanii, by zrabowanym z klasztorów złotem wykupić swą wolność i powrót do kraju. Gdy ich podróż przerywa sztorm, który zatapia statek i wyrzuca rozbitków na szkockim wybrzeżu, jedyną szansą na przetrwanie za linią wroga staje się wyprawa do rządzonej przez Wikingów osady Danelaw. Po drodze ludzie Asbjörna napadają na zbrojny konwój, a w ich ręce wpada piękna Lady Inghean (Charlie Murphy), córka króla Szkotów – Dunchaida (Danny Keogh). Zrozpaczony władca wzywa na pomoc Wilcze Stado – oddział okrytych złą sławą najemników, którym przywodzi para bezlitosnych morderców Hjorr (Ed Skrein) i Bovarr (Anatole Taubman). Pogoń jest coraz bliżej, jednak do Wikingów dołącza niespodziewanie tajemniczy mnich Conall (Ryan Kwanten), który zna lokalizację Ścieżki Węża – zagubionego i cieszącego się złą sławą traktu wiodącego do Danelaw.

 
 

Zrealizowana z wielkim rozmachem, epicka opowieść o czasach, gdy miarą człowieka była odwaga, a bieg historii wyznaczały topór i miecz. W międzynarodowej koprodukcji, zrealizowanej w mrocznym klimacie hitowej „Gry o tron”, po raz pierwszy na dużym ekranie spotkały się gwiazdy serialowych przebojów „Czysta krew” i „Piraci” – Ryan Kwanten i Tom Hopper, wspierani przez piękną Charlie Murphy, znaną z obsypanej nagrodami, nominowanej do czterech Oscarów, „Tajemnicy Filomeny”.        

Nakręcona pośród zapierających dech w piersiach krajobrazów Przylądka Dobrej Nadziei w Południowej Afryce „Saga wikingów” jest pełnym akcji i przygód filmem, który zaprasza widzów do świata walecznych wikingów. Reżyser Claudio Fäh („Człowiek widmo II”, „Snajper: Kolejne starcie”) zgromadził na planie międzynarodową obsadę, złożoną ze światowej klasy aktorów.

W filmie wystąpili: Tom Hopper („Piraci”, „Przygody Merlina”), Ryan Kwanten („Czysta krew”, „Nie ma tego złego…”), Ken Duken („Bękarty wojny”, „Tajemnice hotelu Adlon”), Charlie Murphy („Tajemnica Filomeny”, „The Village”), James Norton („Wyścig”, „Była sobie dziewczyna”), Ed Skrein („Gra o tron”, „The Transporter Refueled”) oraz Anatole Taubman („007 Quantum of Solace”, „Dynastia Tudorów”).

Fani heavy metalu będą mogli podziwiać swojego idola, legendarnego lidera zespołu Amon Amarath, Johana Hegga, w roli wikinga Valliego.

„Saga wikingów” jest koprodukcją Elite Filmproduktion AG, Two Oceans Production Ltd. oraz Jumping Horse Film GmbH.

 

 

Zwiastun:


 

Warsztaty omawianego filmu

 
 
 

Katagoria: hit kinowy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 1405  razy.