The Magnificent Seven

 
Siedmiu wspaniałych
Gatunek:

Reżyseria: 
Scenariusz: ,
Zdjęcia: 
Muzyka: ,
Obsada:  , , , , , , , , ,


Premiera: 23 Wrzesień 2016
Rok produkcji: 2016
Kraj: 
Dystrybutor: 


 
 

Opis:

Remake legendarnego westernu „Siedmiu wspaniałych” w reżyserii Antoine’a Fuqua („Dzień próby”, „Do utraty sił”). Armia bandytów terroryzuje małą wioskę na pograniczu amerykańsko-meksykańskim. Zrozpaczeni farmerzy zwracają się z prośbą o pomoc do grupy rewolwerowców. Siedmiu najemników postanawia stawić czoło przeważającym siłom przeciwnika, choć wydają się nie mieć szans. Czy najtwardsi rewolwerowcy będą w stanie uwolnić wioskę spod bandyckich rządów? Czy zapewnią mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo?

 
 

Reżyser Antoine Fuqua, który największe sukcesy odnosił kręcąc męskie filmy, zwłaszcza błyskotliwe policyjne thrillery jak doskonały „Dzień próby” z Denzelem Washingtonem i Ethanem Hawke, czy „Gliniarze z Brooklynu”, bardzo ucieszył się, gdy szefowie studia MGM zaproponowali mu zrealizowanie westernu.

Byłem podekscytowany. Dorastałem, oglądając westerny. Zaraz jednak zacząłem myśleć. Dlaczego właśnie teraz kręcimy western? I dlaczego miałby on być on istotny dla współczesnej publiczności? – mówił. – Odpowiedziałem sobie: coraz powszechniejsze dziś rządy tyranii czynią nasz pomysł aktualnym. Bardzo potrzebni są nam dziś ludzie, którzy potrafią tyranii się przeciwstawić. Nasz film to opowieść o takich właśnie ludziach.

Potwierdzał to Ethan Hawke: – Myślę, że to opowieść o całkiem współczesnej korporacyjnej chciwości, która prowadzi często do swego rodzaju totalitaryzmu. Taki był zamiar Antoine’a. Opowieść została wpisana w ramy starego archetypu o śmiałkach, którzy porywają się na niemożliwe – z takich opowieści wywodziło się „Siedmiu wspaniałych”, ale i „Parszywa dwunastka”.

 

Zwiastun:


 

Warsztaty omawianego filmu

 
 
 

Katagoria: hit kinowy
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 5181  razy.