Hidden Figures

 
Ukryte działania
Gatunek:

Reżyseria: 
Scenariusz: ,
Zdjęcia: 
Muzyka: ,
Obsada:  , , , ,

Nagrody/nominacje:
Premiera: 24 Luty 2017
Rok produkcji: 2016
Kraj: 
Dystrybutor: 


 
 

Opis:

Niezwykła, nieznana do tej pory prawdziwa historia trzech błyskotliwych kobiet afro-amerykańskiego pochodzenia, które na przełomie lat 50. i 60. XX wieku podjęły pracę dla NASA. Pokonując niewyobrażalne przeszkody społeczne i obyczajowe, pomogły wysłać w kosmos pierwszego Amerykanina, astronautę Johna Glenna, inicjując tym samym kosmiczny wyścig między światowymi mocarstwami.

 
 

“Tak, pozwolili kobietom wykonywać niektóre zadania NASA …”

„Ukryte działania” odsłaniają kulisy niesamowitej i nieznanej dotąd prawdziwej historii grupy genialnych kobiet, które zmieniły kraj na lepsze, próbując sięgnąć gwiazd. Film opisuje dynamiczną historię elitarnej grupy czarnoskórych matematyczek z NASA, które pomogły wygrać kosmiczny wyścig USA i Związku Radzieckiego, jednocześnie dając sygnał w walce o równe prawa.

Każdy słyszał o misjach Apollo. Większość z nas jest w stanie wymienić listę mężczyzn astronautów, którzy stawiali te ogromne kroki dla człowieka w kosmosie: John Glenn, Alan Shepard czy Neil Armstrong. Jednak Katherine G. Johnson, Dorothy Vaughan czy Mary Jackson to postacie, o których nie uczy się w szkołach, a większość ludzi nawet nie wie o ich istnieniu, mimo, że ich odwaga, mądrość i rola „ludzkich komputerów” były przełomowe na drodze ludzkości do lotów w przestrzeń kosmiczną.

ukryte-dzialania fot6

W tej historii trzech wizjonerek, które wzniosły się ponad podziały płciowe, rasowe i zawodowe, stające na ich drodze do pionierskich lotów kosmicznych zobaczyć, możemy nominowaną do Oscara Taraji P. Henson, nagradzoną przez Akademię Octavię Spencer i  debiutującą na ekranie piosenkarkę Janelle Monáe oraz dwukrotnego zdobywcę statuetki Oscara – Kevina Costnera.

Reżyser Theodore Melfi ukazuje kobiecą drogę na szczyt astronautyki w pierwszych, pełnych wrażeń i wyzwań dniach NASA poprzez dynamiczny, pełen humoru, inspirujący obraz z jednej strony opowiadający o odważnej próbie pierwszego ziemskiego lotu orbitalnego, z drugiej uświadamiający siłę, jaka drzemie w kolektywnym działaniu kobiet.

Zapisz

Zapisz

 

Zwiastun:


 
 
 
 

Katagoria: hit kinowy
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 4481  razy.