Filmy z Gdyni na 41. FFGdynia
 

Cztery filmy dokumentalne opowiadają o osobach i wydarzeniach związanych z Gdynią. Ich twórcy także związani są z „miastem z morza”.

Nie przypadkiem sekcja Filmy z Gdyni znalazła się w programie Festiwalu Filmowego. Od kilku lat w mieście rozwija się prężnie środowisko filmowe, powstają kolejne filmy, produkcyjnie i tematycznie związane z miastem. Wokół Festiwalu Filmowego powstały liczne instytucje i przedsięwzięcia, upowszechniające kulturę filmową w mieście i stymulujące rozwój branży filmowej: Gdyńska Szkoła Filmowa, Gdyński Fundusz Filmowy, Gdyńskie Centrum Filmowe z trzysalowym, coraz bardziej popularnym kinem arthousowym.

– Jak co roku, dbamy o odpowiednią obecność filmów realizowanych w Gdyni i/lub przez Gdynian – mówi Michał Oleszczyk, dyrektor artystyczny Festiwalu. – Zarówno dla mnie, jak i dla opiekującego się tą sekcją dyrektora Festiwalu Leszka Kopcia, obecność filmów połączonych tak silnymi więzami z samym miastem, w którym od tylu już lat gości nasz Festiwal, ma szczególne i bardzo emocjonalne znaczenie. Cieszę się, że znów pojawiło się kilka filmów, dzięki którym uczestnicy Festiwalu będą mogli lepiej poznać miasto, które jest domem najważniejszego narodowego festiwalu filmowego.

 
Źródło: Festiwal Filmowy w Gdyni

 

Katagoria: Festiwal Filmowy Gdynia 2016
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 2290  razy.