Spot 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni

Strumień światła przecinający granatowy mrok stał się inspiracją powstania spotu promującego 41. Festiwal Filmowy w Gdyni.

 

W opracowaniu koncepcji tegorocznego spotu wzięli udział świeżo upieczeni absolwenci i studenci gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wszyscy związani i oddani tutejszej nowej Pracowni Animacji i Działań Wizualizacyjnych na wydziale Grafiki. Pracowali pod okiem doświadczonego animatora, reżysera wielokrotnie nagradzanych filmów animowanych i wideoklipów – Roberta Turło.– To mocne, jasne, silne światło powinno być zbudowane (co pamiętamy z lekcji fizyki, a podpowiada nam to także plakat) z pełnego spektrum wielu barw, czyli tematów i form jakie przybiera Polskie Kino. I tak to sobie właśnie wyobraziliśmy tworząc różnobarwne, niezależne, przybywające z wielu kierunków smugi pojedynczych kolorowych świateł dopełniających się wzajemnie i zasilających latarniane źródło festiwalowej nadmorskiej projekcji. – mówi Robert Turło, opiekun artystyczny i współtwórca koncepcji spotu.

Muzykę do spotu skomponował Marek Kuczyński – twórca muzyki filmowej, koncertowej i teatralnej, m.​in. laureat Złotych Lwów za najlepszą muzykę filmową. – Polskie kino to poważna sprawa – chciałem pokazać kreatywność i moc rodzimych twórców filmowych, stąd nowoczesna i dynamiczna muzyka osadzona na klasycznych wzorcach. – mówi kompozytor.

W spocie słyszymy charakterystyczny głos wybitnej aktorki pochodzącej z Trójmiasta – Doroty Kolak.

Twórcy spotu

Grupa koncepcyjna:

Małgorzata Miklaszewska

Katarzyna Turowska

Maja Tybel

Patrycja Pawłowska

Agnieszka Rutkowska

Maurycy Dolina-Niżyński

Mateusz Kozłowski

 

Grupa realizacyjna:

Małgorzata Miklaszewska

Katarzyna Turowska

Maja Tybel

Maurycy Dolina-Niżyński

 

Opieka:

Robert Turło

 

Muzyka:

Marek Kuczyński

 

Lektor:

Dorota Kolak

 

 
Źródło: Festiwal Filmowy w Gdyni

 

 

 

Katagoria: Festiwal Filmowy Gdynia 2016
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 472  razy.