Wydarzenia branżowe na 41 FFG

41. Festiwal Filmowy w Gdyni zapraszam przedstawicieli branży filmowej na spotkania i wydarzenia o charakterze branżowym.

Przedstawiamy listę wybranych spotkań.

 

Debata „Kobiety w kinie – jak się przebić w męskim świecie?”

Debatą „Kobiety w kinie – jak się przebić w męskim świecie?” Festiwal Filmowy w Gdyni oraz wieloletni partner imprezy – magazyn „Elle”, chce zainicjować dyskusję na temat obecności kobiet w środowisku filmowym. Z jakimi trudnościami muszą się mierzyć? Jakim przeciwnościom muszą stawić czoła? Debata odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym, w sali „Morskie Oko”, w czwartek 22 września w godz. 12.00-13.30

Kultura filmowa w Polsce – debata Narodowego Centrum Kultury Filmowej

Co rozumiemy dzisiaj przez „kulturę filmową”? Jakie znamy sposoby upowszechniania kultury filmowej? Jak łączyć tradycję z nowoczesnością w edukacji filmowej? Jakie możliwości stwarza postępująca digitalizacja przestrzeni medialnej? Jaką rolę w upowszechnianiu kultury filmowej mają filmowcy, krytycy, kuratorzy i jak najlepiej docierać do różnych publiczności? W jaki sposób należy integrować działalność różnych podmiotów zajmujących się edukacją i upowszechnianiem kultury filmowej oraz jaką w tym rolę odegra Narodowe Centrum Kultury Filmowej? Te i inne pytania pojawią podczas debaty przygotowanej przez NCKF – nowopowstałą instytucję kultury. Debata odbędzie się 21 września o godz. 15.00 na Scenie Kameralnej Teatru Muzycznego.

Spotkanie z twórcami i producentami. Ogłoszenie wyników programu „Cyfrowa strefa twórców”

Program Cyfrowego Polsatu „Cyfrowa Strefa Twórców” został uruchomiony w maju 2016 roku. Dotyczy on udziału Grupy Polsat w realizacji polskich filmów fabularnych i animowanych skierowanych do szerokiej widowni. Do programu zostało zgłoszonych ponad 200 projektów filmów i seriali. Podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni spółka Cyfrowy Polsat S.A. 21 września o godz. 12:30 w restauracji Vinegre ogłosi pierwsze projekty, które powstaną z udziałem Grupy Polsat. Obowiązują zaproszenia.

Forum Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Gdyńskie fora Stowarzyszenia Filmowców Polskich – największej organizacji zrzeszającej ludzi filmu – są od lat miejscem gorących dyskusji na temat najistotniejszych zagadnień dotyczących środowiska filmowego. Tegoroczne Forum, przypadające w roku 50-lecia Stowarzyszenia Filmowców Polskich, z pewnością nie ograniczy się do jubileuszowych wspomnień. Tym razem spotkanie filmowców odbędzie się pod hasłem „Fokus na młodych”. Zapraszamy do dyskusji. Program Forum pod adresem: forum.sfp.org.pl. Forum odbędzie się w sobotę, 24 września, godz. 12.00 (Hotel Mercure Gdynia Centrum).

Gala Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Nagrody PISF to jedyne polskie nagrody wręczane za osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji sztuki filmowej. Od 2008 roku są szczególnym wyróżnieniem w branży filmowej. Kandydatów do Nagród PISF zgłaszają instytucje kultury, szkoły filmowe, władze samorządowe, instytucje pozarządowe związane z kulturą oraz inne podmioty działające w sektorze kultury. Polski Instytutu Sztuki Filmowej podczas 41.Festiwalu Filmowego w Gdyni po raz dziewiąty nagrodzi najlepszych w kilkunastu kategoriach. Gala odbędzie się 20 września 0 21.00 (obowiązują zaproszenia).

Gdynia Industry

Podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni odbędzie się pierwsza edycja Gdynia Industry. Do udziału w panelach dyskusyjnych, wykładach uznanych gości zagranicznych, prezentacjach Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz partnerów wydarzenia organizatorzy zapraszają twórców, producentów, profesjonalistów branży filmowej oraz studentów szkół filmowych.

Gdynia Industry to inicjatywa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej we współpracy z Festiwalem Filmowym w Gdyni, realizowana w partnerstwie z Film Commission Poland, Creative Europe Desk Polska, Fundacją Polskie Centrum Audiowizualne, Krajową Izbą Producentów Audiowizualnych, Narodowym Centrum Badań Jądrowych, TorinoFilmLab oraz Institut Français de Pologne. Szczególnym punktem wydarzenia będzie Forum Współpracy Polsko–Francuskiej, podczas którego francuscy goście przestawią polskim producentom program Cinéma du Monde, zasady współpracy z Centre national du cinéma et de l’image animée (CNC) oraz system zachęt podatkowych we Francji.

Warsztaty TorinoFilmLab

W ramach współpracy z 41. Festiwalem Filmowym w Gdyni, w dniach 22-24 września zorganizowane zostaną wydarzenia otwarte dla gości festiwalowych, obejmujące wykłady z udziałem międzynarodowych ekspertów TorinoFilmLab oraz prezentacja oferty TFL na rok 2017. Obecni będą między innymi: Savina Neirotti (Dyrektor Wykonawczy TFL), Matthieu Darras (Dyrektor Artystyczny TFL), Mercedes Fernandez Alonso (Dyrektor Zarządzający TFL) oraz konsultanci TFL, w tym Isabelle Fauvel (Francja), Antoine Le Bos (Francja), Valeria Richter (Dania) i Franz Rodenkirchen (Niemcy).

Organizatorzy Gdynia Industry: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Festiwal Filmowy w Gdyni. Partnerzy/współorganizatorzy: Film Commission Poland, Creative Europe Desk Polska, Fundacja Polskie Centrum Audiowizualne, Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych, Centrum Informatyczne Świerk, Institut Français de Pologne, TorinoFilmLab.

Kawiarenka Legalnej Kultury

Po raz piąty w Gdyni można się spotkać z Legalną Kulturą, która przypomina, że w cyfrowej rzeczywistości powinny obowiązywać te same zasady etyczne, co w zwykłych relacjach społecznych. Codziennie w godzinach 9.00-21.00 do dyspozycji widzów Festiwalu jest kawiarenka internetowa Legalnej Kultury zlokalizowana w Teatrze Muzycznym na I piętrze.

Cinebus Film Spring Open – Mobilne studio filmowe

Cinebus to nowoczesne narzędzie do produkcji filmowej, dzięki któremu można zrealizować małe, kameralne filmy, począwszy od etapu zdjęć, poprzez produkcję, a skończywszy na post-produkcji. Cinebus obsługuje plan zdjęciowy łącznie z podglądem reżyserskim i charakteryzacją aktorów oraz pozwala na montaż, archiwizację oraz podstawowe efekty specjalne i korekcję barwną obrazu, a także udźwiękowienie skończonego filmu. Za pomocą Cinebusa można transportować cały sprzęt potrzebny do realizacji małych filmów. W namiocie, który jest integralną częścią pojazdu, jest sala projekcyjno-wykładowa (wymiennie z małym studiem bluescreenowym) pozwalająca na prezentację i promocję powstającego filmu. Cinebus stacjonuje w Parku Rady Europy.

 

 
Źródło: Festiwal Filmowy w Gdyni
 

 

Katagoria: Festiwal Filmowy Gdynia 2016
Słowa kluczowe: , , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 1219  razy.