Polskim kinem fabularnym rządzi Akademia pana Kleksa – taki wniosek można wyciągnąć, analizując listę hitów kanału YouTube polskifilmfabularny.

Ale reżyserem, po którego filmy najczęściej sięgamy (ściągamy) jest Jerzy Hoffman – 5 filmów, i to tych sprzed wielu lat, a nie produkcji ostatnich lat.


Notowanie z dnia:  13 Luty 2014


10
24 156 wyświetleń
Wedle wyroków twoich
reż: Jerzy Hoffman
Wybuch wojny zniszczył szczęśliwe dzieciństwo Ruth. Zostaje wraz z matką zamknięta w żydowskiej dzielnicy. Kiedy Niemcy zaczynają wywozić Żydów, matka Ruth nie łudzi się co do dalszego losu. Każe córce wyskoczyć z transportu i iść do krewnych do Warszawy.
9
24 886 wyświetleń
Gangsterzy i filantropi
reż: Jerzy Hoffman
W więziennej karetce spotykają się oskarżeni w dwóch sprawach. Pierwsi to grupa gangsterów pod wodzą niejakiego "Profesora" Obmyślił genialny plan napadu na furgonetkę przewożącą pieniądze do banku. Szczegóły opracował na ruchomych makietach, grupa wielokrotnie ćwiczyła swoje zadania, a każdy z jej członków miał przygotowane murowane alibi.
8
24 914 wyświetleń
Trędowata
reż: Jerzy Hoffman
Ordynat Michorowski poznaje guwernantkę swej kuzynki Luci. Zakochuje się w pannie Stefanii Rudeckiej, zdobywa jej wzajemność. Ich miłość bulwersuje arystokratyczne środowisko.
7
28 091 wyświetleń
Nad Niemnem, część 1
reż: Zbigniew Kuźmiński
Historia miłości Justyny Orzelskiej i Janka Bohatyrowicza przedstawiona jest na tle dziejów dwóch szlacheckich rodów: Korczyńskich i Bohatyrowiczów.
6
30 882 wyświetleń
Prawo i pięść
reż. Jerzy Hoffman, Edward Skórzewski
Andrzej Kenig (brawurowa rola Gustawa Holoubka) - były więzień obozu koncentracyjnego, który zgłasza się na ochotnika do pracy pełnomocnika rządu. Zostaje dokooptowany do grupy, mającej za zadanie zabezpieczyć mienie pobliskiego uzdrowiska i uruchomić sanatorium.
5
33 189 wyświetleń
Znachor
reż. Jerzy Hoffman
Bohater filmu, profesor Wilczur ciężko raniony w głowę podczas bójki w podmiejskim szynku traci pamięć. Mija kilkanaście lat. Znajduje schronienie u młynarza Prokopa, pomaga jego kalekiemu synowi. Po udanej operacji źle zrośniętych kości Wasylko zaczyna chodzić, a sława znachora Kosiby roznosi się po okolicy.
4
48 913 wyświetleń
Rozmowy kontrolowane
reż: Sylwester Chęciński
W grudniu 1981 r. Ryszard Ochódzki, otrzymuje od pułkownika UB Molibdena zadanie przeniknięcia do struktur "Solidarności" w Suwałkach. Wyposażony we wspólne zdjęcie z Lechem Wałęsą udaje się w Suwalskie. Tam zastaje go stan wojenny.
3
65 166 wyświetleń
Akademia pana Kleksa, część 2
reż: Krzysztof Gradowski
Pan Kleks to nie tylko nauczyciel, ale i czarodziej. W najzwyklejszych, najbardziej codziennych czynnościach potrafi dostrzec coś cennego, pasjonującego i pożytecznego. Nudną codzienność przenieść w świat baśni. I tak, z szarego podwórka Adaś Niezgódka zostaje przeniesiony do Akademii Pana Kleksa.
2
66 544 wyświetleń
C.K. Dezerterzy
reż. Janusz Majewski
Rok 1918. Do garnizonu na węgierskiej prowincji przybywa nowy zastępca dowódcy, austriacki porucznik von Nogay (Wojciech Pokora). Jest służbistą i chce uczynić z wielonarodowej zbieraniny żołnierzy doborową kompanię. Wśród szeregowców znajduje się młody Polak Jan Kaniowski zwany Kanią (Marek Kondrat). Wraz z przyjaciółmi planuje ucieczkę.
1
101 272 wyświetleń
Akademia pana Kleksa, część 1
reż: Krzysztof Gradowski
Pan Kleks to nie tylko nauczyciel, ale i czarodziej. W najzwyklejszych, najbardziej codziennych czynnościach potrafi dostrzec coś cennego, pasjonującego i pożytecznego. Nudną codzienność przenieść w świat baśni. I tak, z szarego podwórka Adaś Niezgódka zostaje przeniesiony do Akademii Pana Kleksa.

 
 
 

Katagoria: hity na YouTube
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 711  razy.