Filmy Studia Filmowego TOR to filmy dla wytrawnych. I jeśli nawet na 1 miejscu hitów odnajdziemy komedię Rejs, to jest to gorzka ironia ówczesnej Polski, a nie slapstickowa produkcja.


Notowanie z dnia:  24 Styczeń 2014


10
37 799 wyświetleń
Blizna
Reżyser: Krzysztof Kieślowski
Dyrektor Bednarz kieruje w latach sześćdziesiątych budową wielkiego kombinatu, który został zlokalizowany na terenie prastarej puszczy, choć niedaleko, ale w innym województwie, były do dyspozycji nieużytki. Skutki tej decyzji szybko okazują się fatalne, cofnąć jej jednak już nie można.
9
38 121 wyświetleń
300 mil do nieba
Reżyser: Maciej Dejczer
Jędrek i Grześ mieszkają ze swoją rodziną w ciężkich warunkach. Chłopcy postanawiają zmienić swoje życie. W tym celu uciekają z domu i próbują przedostać się do Szwecji. Ukrywają się pod podwoziem TIR-a i w ten sposób trafiają do Danii.
8
 wyświetleń
Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową
Reżyser: Krzysztof Zanussi
Akcja filmu zaczyna się w średniowiecznej Francji, prawie 1000 lat temu. Przez miasteczko jedzie na ośle święty Bernard z Clairvaux - mistyk, założyciel zakonu Cystersów, nawołującego do wypraw krzyżowych.
7
48 168 wyświetleń
Magnat
Reżyser: Filip Bajon
Saga rodu arystokratów niemieckich żyjących na kresach zachodnich, pokazana na tle przełomowych wydarzeń dziejowych. Scenariusz powstał na podstawie historycznych przekazów związanych z rodem książąt pszczyńskich von Pless.
6
49 841 wyświetleń
Kolejność uczuć
Reżyser: Radosław Piwowarski
Do małego prowincjonalnego miasta przyjeżdża sławny aktor Rafał Nawrot by gościnnie zagrać Romea w szekspirowskim przedstawieniu. Teatr jest mierny i Mistrz odnosi się do tego przedsięwzięcia bez entuzjazmu, ma jednak zobowiązania wobec dyrektora.
5
54 738 wyświetleń
Podwójne życie Weroniki
Reżyser: Krzysztof Kieślowski
W programie canneńskiego festiwalu przedstawiono "Podwójne życie Weroniki" jako "prawdziwą i poruszającą love story. To opowieść o życiu, które kończy się, aby znaleźć dalszy ciąg w innym ciele i duszy".
4
55 407 wyświetleń
Dlaczego przystąpiliśmy do współpracy z You Tube?
3
60 944 wyświetleń
Dzieje grzechu
Reżyser: Waldemar Borowczyk
Na podstawie powieści Stefana Żeromskiego "Dzieje Grzechu". Ewa, dziewczyna ze zubożałej szlacheckiej rodziny, ma romans z żonatym Łukaszem, któremu jej matka wynajmuje pokój.
2
60 814 wyświetleń
Ucieczka z kina "Wolność"
Reżyser: Wojciech Marczewski
W kinie "Wolność" odbywa się projekcja filmu "Jutrzenka". Seans przerywa niezwykłe wydarzenie. Aktorzy ożywają na ekranie, rozpoczynają między sobą rozmowy, wciągają w nie publiczność. Wokół kina gromadzą się tłumy, odpowiednie władze i służby zastanawiają się co począć w tej skomplikowanej sytuacji.
1
111 392 wyświetleń
Rejs
Reżyser: Marek Piwowski
Na pokład wycieczkowego statku pływającego po Wiśle dostaje się pasażer na gapę. Kapitan bierze go za nowego instruktora kulturalno-oświatowego, a pasażer na gapę z ochotą wciela się w tę rolę. Organizuje spotkanie zapoznawcze, podczas którego rodzą się inicjatywy wielu imprez i zabaw.</

 
 
 

Katagoria: hity na YouTube
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 1169  razy.