Kategoria: Aktualności

Andrzej Wajda: to lubię

Wyjątkowy cykl filmowy: ulubiony film Andrzeja Wajdy + film Mistrza. Kino Iluzjon pokaże aż 5 takich zestawów. To okazja, by zobaczyć obrazy, którymi zachwycał się i inspirował się Andrzej Wajda oraz przypomnieć sobie wybrane dzieła reżysera.

Czytaj więcej

Pomorskie Warsztaty Filmowe 2016

Zadajesz sobie pytanie: Jak zrobić film? Uczestnicy 15. Pomorskich Warsztatów Filmowych wezmą udział w każdym z etapów powstawania filmu fabularnego, od pisania scenariusza poprzez zdjęcia z udziałem profesjonalnej ekipy filmowej i zawodowych aktorów, aż po montaż i udźwiękowienie.

Czytaj więcej

Stanley Kubrick w Krakowie

Kraków jest jedynym miastem w tej części Europy, gdzie będzie można obejrzeć pierwszą w świecie wystawę, która w kompleksowy sposób prezentuje życie i twórczość Stanleya Kubricka.

Czytaj więcej
  • 1
  • 2
 

Warsztat filmowy

Produkcja filmu Wołyń

W pewnym momencie pojawił się pomysł, by połowę filmu zrealizował Smarzowski, połowę – reżyser z Ukrainy. Do tego jednak nie doszło.


dwh d19 05708

Enrique Chediak o zdjęciach do filmu Żywioł. Deepwater Horizon

Od samego początku wszyscy wiedzieli, że uda im się stworzyć dobry film tylko wtedy, gdy nakręcą go pośród ludzi i społeczności dotkniętych wydarzeniami z 20 kwietnia 2010 roku.


dwh d42 12682 r cro

Carnahan i Sand o scenariuszu filmu Żywioł. Deepwater Horizon

Wydarzenia na niesławnej platformie wiertniczej były na tyle skomplikowane, że wymagały zrozumienia działania zgromadzonej tam maszynerii oraz przyswojenia technicznego żargonu, którym posługiwali się jej pracownicy.


OstatniaRodzina 05 foto Hubert Komerski

Jan P. Matuszyński o reżyserii filmu Ostatnia rodzina

Robiąc „Ostatnią Rodzinę” wiedzieliśmy, że to nie ma być film o malarzu, o tym, jak powstają jego prace. To ma być gdzieś w tle. Chciałem zobaczyć bardziej, jak to jest żyć wśród tego malarstwa.