Kino Świat najlepszym dystrybutorem polskiego kina 2015

Kino Świat kolejny rok z rzędu był najskuteczniejszym dystrybutorem krajowego kina w Polsce i najskuteczniejszym dystrybutorem niezależnym, lokując się na drugiej pozycji rankingu najskuteczniejszych firm dystrybucyjnych (nr 1 rankingu w 2014 roku ).

Na przestrzeni 12 miesięcy Kino Świat wprowadził na ekrany 15 z 36 polskich produkcji, które gościły w kinach w 2015 roku. Obejrzało je łącznie blisko 4 310 000 widzów.

Wśród nich znalazły się m.in. – „Listy do M 2” – czwarta najpopularniejsza krajowa produkcja ostatnich 25 lat, oficjalny polski kandydat do Oscara – „11 minut” Jerzego Skolimowskiego, ostatni film Marcina Wrony – „Demon” oraz wielki triumfator festiwalu w Gdyni – dramat „Body/Ciało”, który przyniósł Małgorzacie Szumowskiej prestiżowego Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszego reżysera 65. MFF Berlinale.

Największym z repertuarowych hitów 2015 roku okazały się „Listy do M 2”. Wyprodukowana przez TVN i dystrybuowana przez Kino Świat komedia jeszcze bardziej romantyczna przyciągnęła do kin ponad 2 945 000 widzów. Pozwoliło to filmowi znaleźć się na 4. miejscu w TOP 10 najpopularniejszych krajowych produkcji ostatnich 25 lat; zaraz za przebojami „Quo vadis”, „Pan Tadeusz” i „Ogniem i mieczem”. Ponadto „Listy do M 2” zakwalifikowały się do pierwszej dziesiątki największych hitów kinowych w Polsce po 1989 roku, w której znajdują się takie globalne przeboje, jak „Titanic” czy „Avatar”.

 

 
Źródło: Kino Świat
 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 908  razy.