Rozpoczęto zdjęcia do filmu „Zgoda”

Trwają zdjęcia do filmu „Zgoda”, poruszającej historii miłosnej, której akcja rozgrywa się w trudnych czasach u schyłku II wojny światowej.

Opowieść o dwóch młodych mężczyznach (w roli jednego z nich zobaczymy Jakuba Gierszała – „Sala samobójców”, „Wszystko co kocham”) zakochanych w jednej dziewczynie. Dziewczynę – Annę – gra Zofia Wichłacz, która debiutowała rolą „Biedronki” w „Mieście 44” Jana Komasy, zdobywając za swoją kreację Polską Nagrodę Filmową – Orzeł w kategorii „Odkrycie roku” oraz Złote Lwy za Najlepszą pierwszoplanową rolę kobiecą na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

zgoda4

W pozostałych rolach m.in.: Wojciech Zieliński, Danuta Stenka i Jacek Braciak. Scenariusz „Zgody”, autorstwa Małgorzaty Sobieszczańskiej, otrzymał III nagrodę w konkursie Script Pro 2012. Reżyserem filmu jest Maciej Sobieszczański, którego poprzedni film „Performer” uhonorowano w tym roku prestiżową nagrodą „Think” podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Za kamerą stanął Walentyn Wasjanowicz, wybitny ukraiński operator, autor zdjęć do nagrodzonego w Cannes filmu „Plemię”.

zgoda11

Produkcja: Studio Filmowe Kalejdoskop („Moje córki krowy”, „Śluby panieńskie”)

Koprodukcja: WFDiF , EBH Polska, Wajda Studio

Dystrybucja: Kino Świat.

zgoda10

Fabuła filmu

Jest rok 1945. Właśnie kończy się wojna. W Świętochłowicach na Śląsku organy bezpieczeństwa tworzą obóz pracy dla Niemców, Ślązaków i Polaków. Pod pretekstem ukarania zdrajców narodu polskiego, UB dokonuje czystek wśród „niechętnych komunistycznej władzy”. Do pracy w obozie zgłasza się młody chłopak Franek (Julian Świeżewski). Próbuje ocalić Annę (Zofia Wichłacz), w której jest zakochany. Nie wie, że wśród osadzonych znalazł się Erwin (Jakub Gierszał), Niemiec, jego przyjaciel sprzed wojny, który od dawna skrycie kocha się w dziewczynie…

Franek dołącza do komunistów, naiwnie licząc, że uda mu się oszukać system. Już pierwsze dni pracy w obozie odzierają go ze złudzeń. A z czasem przekonuje się, że aby ocalić swoją ukochaną, będzie musiał poświęcić wszystko…

 

 
Źródło: Kino Świat
 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1278  razy.