Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy – tajemnice filmu

Produkcja, zdjęcia z planu, a nawet scenariusz jest skryty „ciemną mocą” niewiedzy. Wszelkie informacje są dawkowane. No cóż, tak jest strategia promocji filmu obrana przez producenta The Walt Disney Company. Jednak, dzięki Bibliotece Ossus, udało się nam zgromadzić kilka faktów.

 

Preprodukcja

30 października 2012 roku oficjalnie ogłoszono, że firma The Walt Disney Company w całości wykupiła Lucasfilm Ltd., włącznie z prawami do Gwiezdnych wojen. Transakcja sfinalizowana 21 grudnia opiewała na 4,05 miliarda dolarów.

George Lucas przekazał firmie również swój zarys fabuły siódmego epizodu, a także pomysły na ósmą i dziewiątą część sagi.

9 listopada 2012 ujawniono, że scenarzystą siódmego epizodu będzie uhonorowany Nagrodą Akademii Filmowej Michael Arndt.

Po długim okresie spekulacji, 26 stycznia 2013 roku oficjalnie ujawniono kolejne nazwiska związane z nowym filmem. Poinformowano, że reżyserem obrazu został J.J. Abrams, który wraz Bryanem Burkiem i Kathleen Kennedy zajmie się również produkcją filmu.

Pierwsze oficjalne doniesienia na temat nowego filmu w 2014 roku pojawiły się 14 stycznia. Reżyser J.J. Abrams zdradził wówczas, że scenariusz, na którym pracował z Lawrence’em Kasdanem, został już ukończony. Abrams stwierdził, że produkcja wkrótce ruszy pełną parą.

 

Casting

W sto czterdziestym trzecim numerze magazynu Star Wars Insider, wydanym 23 lipca 2013 roku, opublikowano listę castingową siódmego epizodu, zawierającą opisy kilku ról.
29 kwietnia 2013 roku oficjalnie zaprezentowano obsadę filmu. W epizodzie siódmym do swych ról powrócą Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Peter Mayhew, Anthony Daniels i Kenny Baker. W produkcji zagrają również John Boyega, Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, Andy Serkis, Domhnall Gleeson i Max von Sydow.

image b654d32e

6 lipca ogłoszono, że do obsady filmu dołączyło dwoje młodych i nieznanych szerszej publiczności aktorów, Crystal Clarke i Pip Andersen. Oboje zostali wybrali z pośród kilkudziesięciu tysięcy osób, które zgłosiły się do otwartych castingów organizowanych w Wielkiej Brytanii w 2013 roku.

 

Zdjęcia

W listopadzie 2013 roku pojawiły się doniesienia, że Disney podpisał trzyletnią umowę na zdjęcia w Nowym Meksyku w Stanach Zjednoczonych, między innymi w studiu filmowym zlokalizowanym w Albuquerque.

ep7 ia 38539 ee5a5c9f

J.J. Abrams w rozmowie z Lawrencem Ksdanem

Datę rozpoczęcia zdjęć do siódmego epizodu ogłoszono 18 marca 2014 roku. 6 lipca oficjalnie odniesiono się do wypadku Harrisona Forda. W związku z koniecznością reorganizacji produkcji związanej z nieobecnością aktora na planie, w sierpniu zdjęcia zostały przerwane na dwa tygodnie.

ep7 ia 34568 11213044

J.J. Abramns reżyseruje scenę z Daisy Ridley

Zdjęcia do filmu odbywały się również na Skellig Michael, irlandzkiej wyspie wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W ostatnich dniach lipca ekipa filmowa przybyła na położoną w pobliżu wyspę Valentia, gdzie filmowcy zakwaterowali się na czas zdjęć.

We wrześniu zdjęcia odbywały się na terenie położonej w Berkshire w Wielkiej Brytanii dawnej bazy wojskowej Royal Air Force, Greenham Common. Pierwsze zdjęcia z planu pojawiły się 10 września i zostały wykonane przypadkowo przez pilota ze szkoły lotniczej. Na planie zdjęciowym wykorzystywano obiekty dawnej bazy lotniczej oraz makiety Millennium Falcon i nowych X-wingów.

Zdjęcia do filmu oficjalnie zakończyły się na początku listopada 2014 roku.

 

Muzyka

27 lipca 2013 roku, w czasie odbywającego się w Niemczech konwentu Celebration Europe 2013 potwierdzono, że kompozytor John Williams skomponuje ścieżkę dźwiękową do kolejnych Gwiezdnych wojen.

Phasma-1536x864-230092318495

21 marca 2015 roku poinformowano, że muzyka do Przebudzenia Mocy będzie nagrywana w Los Angeles, a nie jak do tej pory w Wielkiej Brytanii, z udziałem Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej, odpowiedzialnej za sześć pierwszych epizodów.

Na początku czerwca 2015 roku John Williams rozpoczął nagrywanie ścieżki dźwiękowej do filmu.

4 września poinformowano, że ścieżka dźwiękowa trafi do sprzedaży 18 grudnia, w dniu premiery filmu.

 

Materiał udostępniony przez Bibliotekę Ossus

 

Galeria zdjęć ze strony filmu
 
 

Katagoria: Wieści z planu filmowego
Słowa kluczowe: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 2458  razy.