Konkurs na kostiumy do filmu Luca Bessona

Wszystkich aspirujących twórców, projektantów mody i ubrań z całego świata zapraszamy do stworzenia kostiumów do nadchodzącego widowiska „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” w reżyserii wizjonerskiego twórcy Luca Bessona.

 

Luc Besson, twórca „Piątego elementu”, „Leona Zawodowca” i „Lucy”, powraca z największą produkcją w karierze – „Valerian i Miasto Tysiąca Planet” i zaprasza Polaków do międzynarodowej rywalizacji. Wraz z serwisem Yahoo! reżyser przygotował wielki konkurs dla projektantów mody. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, sława i życiowa szansa na stworzenie kostiumów dla obsady superprodukcji, której budżet wyniesie aż 180 milionów dolarów.

Konkurs polega na stworzeniu projektu stroju dla człowieka, kosmity, humanoida lub dowolnej intergalaktycznej istoty, jaka przyjdzie twórcy kostiumów do głowy. Scena, w której zostaną użyte projekty, rozegra się w trakcie wielkiego cocktail party na kosmicznej stacji Alpha w 2580 roku.

Luc Besson Valerian

– Mój nowy film nazywa się „Valerian i Miasto Tysiąca Planet”. To dla mnie wielka przygoda. Największe wyzwanie mego życia. Nie chcę go robić sam. Chciałbym, żebyście zostali częścią tego wielkiego przeżycia” – mówi Besson. – „Valerian” to epicki, przygodowy film SF. Rozgrywa się w kosmosie. Na stacji kosmicznej Alpha. Mieszka tam osiem tysięcy gatunków: obcy, potwory, ludzie, żyjący obok siebie w pokoju i harmonii. W pewnym momencie bohaterowie filmu, odwiedzają party, rodzaj politycznego przyjęcia, z mnóstwem dygnitarzy, wojskowych, oczywiście obcych. Ale w co oni są ubrani? To już wasza decyzja – zachęca reżyser i przedstawia reguły zabawy. 

 

Video o konkursie 

 Maksymalnie 20 projektantów kostiumów, wybranych przez niego, a także redaktora naczelnego Yahoo Style – Joe’ego Zee oraz projektanta kostiumów do filmu „Valerian” – Oliviera Bériot, otrzyma nagrodę 1000 dolarów oraz dostanie szansę wykonania kostiumów i ubrania w nie występujących w filmie aktorów. To życiowa szansa dla wszystkich potencjalnych projektantów mody i kostiumów. Termin nadsyłania prac upływa 27 listopada 2015 roku.

 

Wytyczne dla uczestników

 • Globalna inicjatywa Talenthouse jest otwarta dla osób, które ukończyły 18 rok życia. Uczestnicy nie mogą być obywatelami państw objętych zakazem wjazdu na teren USA, ani pochodzić z krajów z listy państw wspierających terroryzm. Ich aktualny spis można znaleźć pod adresem: http://pmddtc.state.gov/embargoed_countries/index.html.
 • Twórcy muszą zachować plik z oryginalnym projektem (w jakości 300dpi), a swoje prace podesłać w formacie JPEG lub PNG w plikach nie przekraczających 10MB.
 • Wszystkie prace muszą być dziełami oryginalnymi (nie chronionymi przez prawa autorskie osób trzecich)
 • Projekty muszą zawierać przód, tył i widok boczny kostiumu (maksymalnie 10 wizualizacji).
 • Uczestnik musi trzymać się zasad sformułowanych w regulaminie: Official Rules.
 • Wysokość stroju musi zawierać się w między długością 2-3 metrów. Strój musi być przystosowany do noszenia (posiadać otwór na głowę, otwory na ramiona i dwie nogi).
 • Zgłoszone prace mogą zostać zmodyfikowane w celu dostosowania do wymogów produkcji.
 • Uczestnicy muszą dołączyć do serwisu Talenthouse i użyć aktywnego adresu e-mail, niezbędnego do komunikacji w przypadku wybrania przez jury.
 • Wybrani uczestnicy muszą w przeciągu dwóch dni odpowiedzieć na powiadomienie od Talenthouse, inaczej utracą szansę na wygraną.
 • Niestosowne, krzywdzące, obraźliwe prace, oraz prace niezgodne z regulaminem, będę usuwane.
 • Dołączenie do konkursu nie wymaga żadnej opłaty.

 

Więcej informacji na stronie konkursu
 
Źródło: Kino Świat
 
 

Katagoria: Wieści z planu filmowego
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1466  razy.