Basia Kubiak o roli w „Obcym niebie”


Ula, którą grasz to dość skomplikowana postać. Jest zagubiona w świecie dorosłych i nie do końca świadoma skutków swoich decyzji. Trudno było wczuć Ci się w jej emocje?

Na początku zdjęć trudno mi było odnaleźć się z emocjami Uli, ale później zrozumiałam jej sytuację. Miałam też przyjemność grać z dobrymi aktorami i oni wczuwali się tak w swoje role, że chwilami myślałam, że to prawdziwe życie.

fotos z filmu Obce niebo

Basia Kubiak w filmie „Obce niebo”

 

Na planie współpracowałaś z prawdziwymi gwiazdami polskiego kina, Bartłomiejem Topą i Agnieszką Grochowską. Czy dawali Ci podczas gry jakieś wskazówki? Jak układały się wasze relacje podczas zdjęć?

Oczywiście, że dawali mi wskazówki. Na przykład podpowiadali, jak mogę się skoncentrować, albo jak lepiej nauczyć się tekstu. Nasze relacje na planie były fantastyczne.

fotos z filmu Obce niebo

 

Wiemy, że prywatnie znacie się z Agnieszką Grochowską. Czy chciałabyś zostać w przyszłości aktorką, tak jak ona?

Wiele osób mnie o to pytało, ale jeszcze się nad tym nie zastanawiałam. Na razie interesuję się tańcem i aktorstwem. Nie wiem, czym będę interesowała się za kilkanaście lat.

 

Jako jedyna z filmowej rodziny mówisz w filmie po szwedzku – wymagało to od Ciebie dużego przygotowania? Jak one wyglądały?

Miałam super nauczycielkę języka szwedzkiego – panią Dominikę Górecką. Uczyłam się z nią przez cały rok. Na początku uczyłyśmy się podstawowych słówek, a później ćwiczyliśmy szwedzką rolę.

 

Fiszka filmu:  Obce niebo

 
Obce niebo
 
 
 
 

Dystrybutor filmu

 
 
 
 

Katagoria: warsztat aktora
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 692  razy.