Emily Blunt o roli w „Sicario”


Filmowa podróż Kate Macer sprawia, że porządna i poszukująca za wszelką cenę sprawiedliwości agentka zaczyna wielokrotnie przekraczać wszelkie granice i stawać się osobą, którą nigdy nie chciała być. Kate to pracoholiczka uwielbiająca robić wszystko wedle regulaminu, nic więc dziwnego, że nie potrafi odnaleźć się w Meksyku, gdzie stosuje się raczej takie zasady, na jakie pozwala sytuacja, a agenci są przygotowani do improwizacji. Im bardziej zagłębia się w ten świat, tym mocniej zaczyna odczuwać, iż wyznawane przez nią ideały oraz kodeks moralny w żaden sposób jej nie pomogą. Okazuje się wręcz przeszkodzą. Im bardziej stara się opanować sytuację, tym szybciej wszystko wymyka się spod kontroli.

Podobnie jest z postacią Alejandro, znalezienie odpowiedniej aktorki do roli Kate było sprawą kluczową dla powodzenia całego projektu. Filmowcy poszukiwali kobiety, która radziłaby sobie doskonale w scenach akcji, ukazując jednocześnie wewnętrzną siłę swojej bohaterki, ale także nie obawiała się zagłębiać w dosyć mroczne rejony natury tej postaci. „Potrzebowaliśmy aktorki, która wyglądałaby jak agentka FBI, ale także potrafiła przekonać do siebie każdego widza”, wspomina Villeneuve. „To bardzo trudna rola, ponieważ świat Kate dosłownie rozpada się na naszych oczach”,

Sicario Emily-Blunt

Emily Blunt w filmie Sicario

„Szukaliśmy aktorki o odpowiedniej fizyczności, potrafiącej kontrolować własne emocje oraz ukazywać w swoich czynach niebagatelną inteligencję”, dodaje producent Edward McDonnell. „Nie chcieliśmy, żeby ekranowa Kate wyglądała jak ładna aktorka pozująca na agentkę FBI. Musiała stworzyć postać, która doskonale porusza się po tym świecie i zna go od podszewki, która stanowi integralną część ekipy rządowej walczącej z kartelami. Jednocześnie potrzebowaliśmy aktorki będącej w stanie pokazywać stopniowy emocjonalny rozpad agentki”.

Wszystkie te cechy producenci i reżyser znaleźli w Emily Blunt, nagrodzonej Złotym Globem angielskiej aktorce, która z każdym kolejnym rokiem poszerza swój dorobek o niezwykle wszechstronne role. Niedawno wystąpiła u boku Toma Cruise’a jako prawdziwa wojowniczka w „Na skraju jutra” Douga Limana, a w tym roku święciła sukcesy w filmowym musicalu „Tajemnice lasu” Roba Marshalla. Na swoim koncie ma także pamiętny występ w „Młodej Wiktorii” Jean-Marca Vallée oraz filmie „Diabeł ubiera się u Prady” Davida Frankela, w którym skradła wiele scen Meryl Streep oraz Anne Hathaway.

„Kate jest w Sicario kimś w rodzaju kompasu moralnego”, wyjaśnia aktorka. „Zaintrygowała mnie jej nieustanna potrzeba robienia wszystkiego zgodnie z prawem. Kiedy zostaje wrzucona w chaotyczny świat tajnych operacji CIA oraz walki z kartelami, czuje się tak, jakby znalazła się na innej planecie. Wcześniej zawsze brała odpowiedzialność za każdą wystrzeloną przez siebie kulę, a w ramach tej rzeczywistości zostaje zasypana gradem kul, których ilością nikt się nie przejmuje”.

Sicario 2

Z natury niezależna, niedawno również rozwiedziona, agentka jest osobą niezwykle samotną. Poza jej dawnym partnerem z FBI, który nie widział tego, czego ona doświadczyła w Juarez, nie ma się do kogo zwrócić o pomoc czy wsparcie moralne. Gdy dopada ją niemoc i desperacja, wydaje jej się, że jedynie Alejandro ją rozumie. Jednakże ich relacjom daleko do łatwych i przyjemnych. „On jest dla niej kimś niemalże mistycznym. Kate mu raczej nie ufa, natomiast on widzi w niej coś, co sam bezpowrotnie utracił”, opowiada Blunt. „Rodzi się między nimi mocna więź, ale w zaistniałych okolicznościach nie są w stanie bardziej jej zgłębić”. Villeneuve wspomina, że chemia między dwójką aktorów była na planie wręcz namacalna. „Relacje między Kate i Alejandro rodziły się dosłownie przed kamerą, wraz z kolejnymi ujęciami, co było niezwykle ważne dla powodzenia całego projektu”.

 

Fiszka filmu:  Sicario

 
Sicario

Reżyseria: 


Obsada:
, , ,

Gatunek: ,
Nagrody/nominacje: ,
Premiera: 25 Wrzesień 2015
Rok produkcji: 2015
Kraj: USA


 
 
 
 
 
 
 
 

Katagoria: warsztat aktora
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 1183  razy.