Jim Broadbent o Polowaniu na prezydenta


 

Jak znalazłeś się w obsadzie „Polowania na prezydenta”?

To była zupełnie inna historia od wszystkich, w których miałem okazję zagrać do tej pory. Zupełnie nowa dla mnie postać i nowy gatunek filmowy. Byłem bardzo ciekawy tego projektu, bo zawsze jestem zainteresowany propozycjami, które wychodzą poza kanon postaci, z którymi już miałem do czynienia.

Jim Broadbent o Polowaniu na prezydenta

 

Herbert to skomplikowana postać. Kim on właściwie jest?

Mój bohater wygląda jak emerytowany profesor uniwersytecki, albo dawny agent CIA. Z całą pewnością jest to człowiek, który ma ogromną wiedzę i doświadczenie w sprawach wywiadu.

 

Herbert monitoruje akcję poszukiwania prezydenta z Pentagonu. Jak się czułeś w tak zaaranżowanym studio?

Nigdy nie byłe w Pentagonie, ale uważam, że został doskonale odtworzony na naszym planie zdjęciowym. W filmie wygląda to bardzo wiarygodnie i imponująco. W naszym Pentagonie panowała dosyć napięta i nerwowa atmosfera, ponieważ zaginął prezydent. Mój bohater, Herbert, jest ostoją spokoju pośród szalejącej burzy, ale ogólna panika z czasem i jemu się udziela.

 

Jak przygotowywałeś się do roli Herberta?

Herbert jest Amerykaninem i to było największym wyzwaniem. Wiedziałem o tym od początku i już podczas lektury scenariusza zastanawiałem się, jak zagrać tę postać. Na szczęście scenariusz jest tak dobrze skonstruowany, że w zasadzie znalazłem w nim wszystkie wskazówki, niezbędne do zbudowania mojego bohatera.

 

Jak się czułeś, będąc członkiem tak wspaniałej, międzynarodowej ekipy filmowej?

To jest zawsze bardzo ekscytujące przeżycie. Tak wielu ludzi z różnych stron świata, w różnym wieku, mówiących różnymi językami – to trochę stresujące, ale wspaniale jest zobaczyć potem efekt tej pracy. Gdy wszystkie puzzle są na swoim miejscu, a ty masz świadomość, że jesteś jednym z nich. Bardzo to sobie cenię.

 

Co myślisz o Samuelu L. Jacksonie w roli prezydenta?

Jeśli w filmie gra Samuel L. Jackson, możesz być pewien sukcesu. To wspaniały aktor.

 

Dlaczego widzowie powinni wybrać się na „Polowanie na prezydenta”?

To bardzo interesujący film, który może się spodobać szerokiej widowni. Są w nim elementy młodzieżowego kina akcji oraz skomplikowana intryga, dedykowana nieco starszej publiczności. Świetna i wciągająca historia.

 

Fiszka filmu:  Polowanie na prezydenta

Big Game
 

Reżyseria: 


Obsada:
, , , ,

Gatunek:

Premiera: 26 Czerwiec 2015
Rok produkcji: 2014
Kraj: Finlandia, Niemcy, Wielka Brytania


 
 
 
 
 
 
 
 

Katagoria: warsztat aktora
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 509  razy.