Natalia Rybicka o roli w filmie Excentrycy


Excentrycy - Natalia Rybicka

Na ekranie możemy zobaczyć niezwykły popis pani umiejętności wokalnych  – jak wyglądały przygotowania do roli Modesty?

Przygotowania były szybkie i intensywne, ponieważ jak wiadomo, rolę dostałam  w spadku po Joasi Kulig, która tuż przed rozpoczęciem zdjęć złamała nogę. Była to pierwsza rola, w której musiałam śpiewać. Agnieszka Tomicka wzięła mnie pod swoje skrzydła i dzięki niej w ciągu trzech tygodni udało się przygotować bardzo trudny repertuar. Do końca nie miałam pewności, czy mój wokal będzie wykorzystany w wersji końcowej filmu, tym bardziej jestem zadowolona więc z efektów.

Postać Modesty jest bardzo uwodzicielska i tajemnicza. Odnajduje w niej pani część siebie?

Raczej nie (śmiech). Chociaż, jak wiadomo, kobiety mają to do siebie, że bywają uwodzicielskie i tajemnicze. Nie znajduję w sobie podobieństw z Modestą. Wyzwaniem było właśnie to, że grając Modestę, mogłam być kimś kompletnie innym niż jestem, i jak się okazało, umiem uwodzić, o co siebie nie podejrzewałam.

Excentrycy

Jak przebiegała współpraca z reżyserem Januszem Majewskim?

Spotkanie z Januszem Majewskim było bardzo ciekawe, każdego dnia chodziliśmy po słonecznej stronie ulicy. To reżyser z ogromną klasą, który dokładnie wie czego oczekuje od aktora, daje poczucie bezpieczeństwa. Praca na planie przebiegała  w dużym skupieniu, bez niepotrzebnych spięć. 

Akcja filmu dzieje się pod koniec lat 50. Jak czuła się pani w tej konwencji?

Kostiumy i charakteryzacja przygotowane przez Elżbietę Radke i Anetę Brzozowską pozwoliły mi łatwo wejść rolę i w ten świat. To było bardzo przyjemne doświadczenie – zamienić trampki na szpilki. Jak wiadomo, lata 50. nie były najbarwniejszymi latami w naszej historii, o czym zresztą nasz film opowiada. Jednak konwencja,  w której zostały ujęte, dała szansę ukazania tej historii w kolorowych barwach,  z jazzem w tle, z pięknymi zakamarkami Ciechocinka.  

Excentrycy 3867

Partneruje pani Maciej Stuhr. Jak udało wam się stworzyć taką dynamikę pomiędzy postaciami?

Bo jesteśmy aktorami? (śmiech). Maciek dodatkowo – dobrym. Z Maćkiem pracowałam pierwszy raz. To było bardzo ciekawe i dobre doświadczenie. Maciek jest bardzo dobrym kolegą, mam wrażenie, że rozumieliśmy się bardzo dobrze  i dzięki temu pewnie udało nam się stworzyć wiarygodną relację.  
„Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, czym dla pani są podtytuł filmu i słowa piosenki „On Sunny Side of the Street”, do których nawiązuje?
Unikaj pochmurnej strony ulicy – co przy obecnej aurze nie jest proste… 

 

 

Fiszka filmu:  Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy

 
Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy

Reżyseria: 


Obsada:
, , , , , , ,

Gatunek:
Nagrody/nominacje:
Premiera: 15 Styczeń 2016
Rok produkcji: 2015
Kraj: 


 
 
 
 

Dystrybutor filmu

 
 
 
 

Katagoria: warsztat aktora
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1014  razy.