Onni Tommila o Polowaniu na prezydenta


Czy mógłbyś opowiedzieć o czym jest „Polowanie na prezydenta”?

Gdzieś w Finlandii jest wioska, w które zgodnie ze starą tradycją, trzynastoletni chłopcy są wysyłani do lasu, żeby samodzielnie upolować zwierzę i udowodnić w ten sposób, że zasługują na miano prawdziwych mężczyzn. Oskari właśnie skończył trzynaście lat i wyrusza na swoją myśliwską wyprawę. Niespodziewanie, w środku lasu znajduje prezydenta Stanów Zjednoczonych, którego samolot rozbił się w okolicy. Po wielu perypetiach, Oskari ratuje prezydenta.

 

kadr z filmu Polowanie na prezydenta

Jak dochodzi do spotkanie Oskariego i prezydenta?

Oskari znajduje w lesie dziwną konstrukcję – to kapsuła bezpieczeństwa, ale chłopiec o tym nie wie. Myśli, że to może być UFO. Przesz szybkę widzi, że w środku jest jakiś mężczyzna i pomaga mu się uwolnić z kapsuły. Tak właśnie się poznają.

 

Jakie są twoje wrażenia ze współpracy z Samuelem L. Jacksonem, który zagrał prezydenta?

Byłem bardzo podekscytowany i zdenerwowany przed naszym pierwszym spotkaniem. Okazało się, że to przemiły człowiek. Wspaniale się z nim pracowało, bo to naprawdę świetny aktor. Bardzo podobał mi się w filmie „Django”, a jak byłem młodszy to uwielbiałem bohatera, którego zagrał w „Gwiezdnych wojnach”.

 

Jak układała się twoja współpraca z wujkiem-reżyserem? Czy dawał ci wycisk?

Nie. Dużo łatwiej pracowało mi się z nim, niż z kimś obcym. Dzięki temu, że się znamy czułem się bardziej swobodnie. Zachowywał się tak samo, jak na planie poprzedniego filmu, chociaż „Polowanie na prezydenta” to droższa i bardziej skomplikowana produkcja.

 

Czy samodzielnie grałeś we wszystkich scenach, czy w najtrudniejszych zastępowali cię kaskaderzy?

Nie zagrałem samodzielnie wszystkich tych scen, ale w kilku poradziłem sobie sam. Zagrałem w scenie z zamrażarką zwisającą na linach z helikoptera. To było naprawdę zabawne. Zagrałem również bez pomocy kaskadera w scenie, w której płyniemy w zamrażarce, ale zamrażarka była zakotwiczona, więc to nie było tak naprawdę niebezpieczne.

 

Którą scenę z filmu lubisz najbardziej?

Moja ulubiona scena to ta, w której Oskari i prezydent jadą quadem przez las. Jest bardzo zabawna, ponieważ Oskari jest w niej taki władczy, dyryguje prezydentem i wydaje mu polecenia. Chce pokazać, że jest twardym facetem.

 

Dlaczego widzowie powinni wybrać się na „Polowanie na prezydenta”?

Bo to niesamowity film. Najlepszy, jaki w życiu widziałem!

 

Fiszka filmu:  Polowanie na prezydenta

Big Game
 

Reżyseria: 


Obsada:
, , , ,

Gatunek:

Premiera: 26 Czerwiec 2015
Rok produkcji: 2014
Kraj: Finlandia, Niemcy, Wielka Brytania


 
 
 
 
 
 
 
 

Katagoria: warsztat aktora
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 896  razy.