Samuel L. Jackson o Polowaniu na prezydenta


 

Opowiedz nam o „Polowaniu na prezydenta”.

Samolot prezydencki rozbija się gdzieś nad Finlandią, a prezydent ewakuuje się tuż przed kraksą w specjalnej kapsule bezpieczeństwa. W lesie przychodzi mu z pomocą trzynastoletni chłopiec, który jest w trakcie polowania, będącego częścią rytuału męskości – musi spędzić noc w lesie i wrócić następnego dnia do wioski z własnoręcznie upolowaną zwierzyną. Jego ojciec w identycznych okolicznościach zabił niedźwiedzia, więc chłopiec chce upolować równie wielkie zwierzę. Chłopiec próbuje udowodnić samemu sobie, że jest prawdziwym mężczyzną, a prezydent stara się wyratować z opresji.

 

Samuel L. Jackson w Polowaniu na prezydenta

 

Co zainteresowało cię w tym projekcie?

Lubię filmy przygodowe, a także filmy akcji, o ile są opowiedziane z sercem. Szczególnie podoba mi się wątek dojrzewania chłopca oraz zestawienie dwóch różnych postaci, które są tak naprawdę słabe, ale pragną odnaleźć w sobie siłę. Jeden z bohaterów musi znaleźć sposób, by stać się lepszym przywódcą, a drugi musi dorównać ojcu i udowodnić swoją męskość. Pomagają sobie nawzajem w osiągnięciu tych celów.

 

Czy granie tak ważnej postaci sprawiało ci przyjemność?

Kiedy zaczynają się kłopoty, takie jakie spotkały mojego bohatera, to nie ma znaczenia, czy jest się prezydentem, czy stolarzem. Prezydent znalazł się przypadkiem w nieznanym i trochę przerażającym miejscu i musi walczyć o swoje życie. Pewni ludzie starają się go pochwycić; prezydent nagle staje się ofiarą, na którą ktoś poluje. W tej sytuacji jego pozycja i zawód nie mają żadnego znaczenia. Przez pewien czas ma nadzieję na szybki ratunek ze strony swoich współpracowników, ale z czasem dociera do niego, że musi sobie radzić sam. W tej dzikiej puszczy nie jest już prezydentem, tylko zwykłym anonimowym facetem. Dlatego nie zwracałem się z prośbą o porady, jak zagrać prezydenta do Baracka Obamy. Ani do Morgana Freemana, czy Jamie’ego Foxxa.

 

Jak myślisz, czy prezydent, którego grasz jest demokratą, czy republikaninem?

Sondaże wyborcze, które czytałem wskazują na to, że jest demokratą.

 

Jak rozwija się relacja Oskariego i prezydenta?

Obaj muszą sobie jakoś poradzić z oczekiwaniami innych ludzi. Prezydent wie, że ludzie są nim rozczarowani. Podobnie jest z Oskarim: ma świadomość, że nie należy do najbardziej obiecujących nastolatków w swojej wiosce, nikt w niego nie wierzy. Ale gdy zjednoczą siły, okaże się, że potrafią dokonać wielkich rzeczy.

 

Jakie wrażenie zrobił na tobie Onni?

To świetny chłopak. Gra instynktownie, ma mnóstwo energii i pomysłów, a gdy trzeba się skoncentrować i potraktować sprawy serio, robi to. Uważam, że jest prawdziwym profesjonalistą.

 

Która scena była najtrudniejsza do zagrania?

Da mnie najcięższe były sceny rozgrywające się w zatopionym samolocie, ponieważ woda była okropnie zimna. Żaden aktor nie lubi być zziębnięty i mokry, gdy musi się skoncentrować na myśleniu i dobrym zagraniu swojej roli. Każdy dodatkowy dyskomfort rozprasza, więc nie jest to łatwe.

Samuel L. Jackson w Polowaniu na prezydenta

 

Dlaczego widzowie powinni wybrać się na „Polowanie na prezydenta”?

Jeśli lubisz dobre, zrobione z sercem kino przygodowe i sympatycznych bohaterów, którzy pokonują różne trudności to jest to wymarzony film dla ciebie!

 

Fiszka filmu:  Polowanie na prezydenta

Big Game
 

Reżyseria: 


Obsada:
, , , ,

Gatunek:

Premiera: 26 Czerwiec 2015
Rok produkcji: 2014
Kraj: Finlandia, Niemcy, Wielka Brytania


 
 
 
 

Dystrybutor filmu

 
 
 
 

Katagoria: warsztat aktora
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 585  razy.