Sceny kaskaderskie w Transporter: Nowa moc


Wraki samochodów i motocykliści koziołkujący ponad maską! 4 września z piskiem opon do kin wjedzie „Transporter: Nowa moc” – szybki i wściekły reboot kultowych przygód Franka Martina.

 

W rolę najlepszego kuriera samochodowego świata wcielił się Ed Skrein – odkrycie Hollywood, gwiazda „Gry o tron” i nadciągającej superprodukcji Marvela „Deadpool”. Zasiadając za kierownicą najszybszej odmiany Audi, aktor zaprasza widzów za kulisy filmu, stworzonego przez producentów trylogii „Uprowadzona” i światowego hitu „Lucy” ze Scarlett Johansson. W zapowiadającym obraz klipie nie mogło zabraknąć wysokooktanowej akcji, spektakularnych pościgów, popisów kaskaderskich i kosztujących fortunę samochodów!

Transporter Nowa Moc (3)

– Samochody są ważnym elementem naszego filmu, a ja już pierwszego dnia usiadłem za kierownicą” – mówi Ed Skrein. „Scenę pościgu kręciliśmy trzy dni. Mieliśmy osiem samochodów i wydaje się, że kompletnie zniszczyliśmy dwa z nich. Z motocyklistami koziołkującymi nad maską i autami, które przelatywały obok – to wszystko było szalone i epickie. Tylko tak mogę to opisać!”.

Transporter Nowa Moc (2)

Najlepszy kurier samochodowy świata, były agent specjalny Frank Martin (Ed Skrein), otrzymuje nowe zlecenie. Wynajęty przez piękną Annę i jej trzy seksowne towarzyszki, szybko odkrywa, że stał się marionetką w rękach przebiegłej femme fatale. Jego ojciec (Ray Stevenson) zostaje porwany przez groźnego rosyjskiego gangstera, który daje uprowadzonemu 12 godzin życia. Mistrz kierownicy rusza z piskiem opon z misją ratunkową. W najeżonej niebezpieczeństwami eskapadzie po drogach malowniczej Francuskiej Riwiery nie zatrzyma go żaden człowiek, ani żadna z zasad transportera!

 

Sceny walki

 – Zdecydowaliśmy się na wykorzystanie bardziej brutalnych, ulicznych technik walki, zamiast chińskiego kung-fu, które królowało w poprzednich częściach – mówi reżyser, Camille Delamarre.  – Obecny styl walki jest bardzo precyzyjny, więc nie musieliśmy robić zbyt wielu skokowych cięć montażowych. Chciałem, żeby na ekranie było widać czystą walkę, którą widzowie będą się rozkoszować.

Transporter (11)

Przygotowując się do scen walki, Ed Skrein poddał się rygorystycznemu treningowi, ćwicząc sześć dni w tygodniu po dziesięć godzin.

– Dawniej dużo pływałem i brałem udział w konkursach pływackich; przez długie lata uprawiałem też wiele innych sportów wytrzymałościowych, ale nigdy nie zgłębiałem sztuk walki – mówi Skrein. – Przyszedłem na siłownię pierwszego dnia mojego treningu, wiedząc, że czeka mnie dużo pracy.

Jego nauczycielem był choreograf scen walki i szef ekipy kaskaderów, Alain Figlarz, który na potrzeby filmu zmiksował kilka różnych stylów walki.

– Chcieliśmy, żeby w naszym filmie pojawił się nowy, oryginalny styl walki – odmienny od tego, co widzieliśmy w poprzednich częściach ‘Transportera’ i wszystkich innych filmach – mówi Skrein. – To jest mieszanka krav magi, kali – filipińskiego stylu walki kijami, angielskiego boksu i walki wręcz. Alain Figlarz jest geniuszem. Stworzył dla mnie idealne warunki do przygotowań, nie tylko fizycznych, ale również psychicznych.

Transporter (9)

Konfrontacja Franka Martina z rosyjskimi gangsterami prowadzi do wielu spektakularnych i podnoszących adrenalinę sekwencji. Zobaczymy scenę, w której ciało spada z samolotu na maskę pędzącego Audi oraz walkę „sześciu na jednego”, w finale której jeden z oponentów wisi głową w dół na linie podtrzymywanej przez innego, nieprzytomnego gangstera!

Ale ulubioną sceną Skreina nie jest żadna z wymienionych, lecz sekwencja, która ma miejsce w kulminacyjnym momencie filmu.

– Finałowa bitwa wygląda bardzo niebezpiecznie i naprawdę była bardzo niebezpieczna – mówi aktor. – Filmowanie na skraju urwiska, z helikopterem krążącym nad naszymi głowami było jak taniec śmierci. Musiałem skoncentrować się na mężczyźnie, z którym walczę, a jednocześnie uważnie stawiać każdy krok, żeby nie spaść z urwiska. To było przeżycie, które zapamiętam do końca moich dni.

 

Kulisy scen akcji (klip) 

Fiszka filmu:  Transporter: Nowa moc

The Transporter Refueled
 
Transporter Nowa moc

Reżyseria: 


Obsada:
, , , ,

Gatunek:

Premiera: 04 Wrzesień 2015
Rok produkcji: 2015
Kraj: Chiny, Francja


 
 
 
 

Dystrybutor filmu

 
 
 
 

Katagoria: warsztat efektów specjalnych
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1567  razy.