Tomasz Organek o muzyce do „11 minut”


Jeden z najciekawszych muzyków na polskiej scenie rockowej, Tomasz Organek, nie potrzebował chwili do namysłu, gdy do współpracy zapraszał go Jerzy Skolimowski. Telefon reżysera Organek odebrał w Toruniu, a sześć godzin później stał już w Warszawie przed mikrofonem, nagrywając muzykę do „11 minut”.

 

Tomasz Organek na potrzeby filmu skomponował i wykonał dwa utwory – „O, Matko!” w wersji a capella (piosenka z albumu ØRGANEK Głupi) oraz utwór instrumentalny pt. „Warszawa 17:11”. Kolaboracja cenionego filmowca i gwiazdy rocka szybko przyniosła rezultaty, zdobywając Nagrodę Jury Młodzieżowego 72. Festiwalu w Wenecji oraz Nagrodę Specjalną Jury i Nagrodę Za Muzykę 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni.

„Moje spotkanie z Jerzym Skolimowskim było co najmniej tak dynamiczne jak sam film, przy którym dane mi było pracować. Telefon z zaproszeniem do współpracy zadzwonił w okolicach szesnastej, w Toruniu. W okolicach dwudziestej drugiej stałem już przy mikrofonie w warszawskim studio.

Zostałem poproszony o podłożenie mojej piosenki „O, Matko!” w wersji a capella pod obraz. Zadanie było o tyle trudne, że musiałem tak zmodyfikować tempo i słowa, aby zmieścić się ramach jednej, konkretnej sceny, którą „O, Matko!” poprzez swój tekst i atmosferę miała dookreślić, opisać.Ponieważ cała akcja przebiegła ekspresowo i znalazła uznanie w oczach pana Jerzego, automatycznie dostałem propozycję dopisania fragmentu muzyki instrumentalnej do kolejnej sceny filmu. Tak, w przeciągu kilku następnych dni powstał utwór „Warszawa 17:11″, który znalazł się również w filmie. Później jeszcze parokrotnie miałem przyjemność pomagać panu Jerzemu w pracach związanych z filmem”.

 

Fiszka filmu:  11 minut

 
11minut plakat

Reżyseria: 


Obsada:
, , , , , , ,

Gatunek: ,
Nagrody/nominacje:
Premiera: 23 Październik 2015
Rok produkcji: 2015
Kraj: ,


 
 
 
 
 
 
 
 

Katagoria: warsztat kompozytora
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1858  razy.