Jan Holoubek o zdjęciach do „Króla życia”


Reżyser filmu, Jerzy Zieliński jest cenionym na świecie operatorem. Zapewne miał swoje wyobrażenia na temat wizualnej strony filmu. Jak układała się wasza współpraca na planie?

Przed przystąpieniem do zdjęć wiele osób zadawało mi pytanie, czy nie boję się współpracy z reżyserem, który na co dzień jest operatorem z przyklejonym do nazwiska skrótem ASC. Rzeczywiście można to uznać za okoliczność stresującą, ale sam poszedłem do sprawy jak do wyzwania. Potraktowałem propozycję jak rodzaj wyróżnienia.

Fotosy do flimu ,, Krol zycia ,, .

Fot. Albert Zawada/Agencja Gazeta

Myślę, że nasza współpraca układała się bardzo dobrze. Nie we wszystkim się zgadzaliśmy, ale to jest na planie filmowym normalne. Ewentualne obawy o ingerowanie Jurka w moją pracę ze światłem nie spełniły się za co jestem mu bardzo wdzięczny.

 

Film dzieli się na dwie części – przed i po odmianą Edwarda. Czy w warstwie wizualnej próbowałeś jakoś je od siebie oddzielić?

Na początku miałem plan,, żeby część przed i po wypadku odróżnić od siebie w dużo większym stopniu niż jest to dzisiaj widoczne w gotowym filmie. W trakcie realizacji zdjęć zrozumiałem jednak, że reżyser stawia w największym stopniu na aktorów i tam poszukuje zmiany. Mimo, że Jerzy jest operatorem, to jego zainteresowanie skierowane było głownie na aktorów i inscenizacja podążała za nimi, a nie na odwrót.

 

Jaki jest przepis na zostanie królem życia?

Zaraz po zakończeniu zdjęć do naszego filmu urodziła mi się córeczka Helena. Od tego dnia jestem w pełni królem życia.

Fotosy do flimu ,, Krol zycia ,, .

Fot. Albert Zawada/Agencja Gazeta

 

Fiszka filmu:  Król życia

 
Król życia

Reżyseria: 


Obsada:
, , , , ,

Gatunek:

Premiera: 25 Wrzesień 2015
Rok produkcji: 2015
Kraj: 


 
 
 
 
 
 
 
 

Katagoria: warsztat operatora filmowego
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 794  razy.