Zdjęcia i efekty wizualne do Fantastycznej Czwórki


Zdjęcia

Autorem zdjęć jest Matthew Jensen, który współpracował z Trankiem przy „Kronice”. Poprzedni film był kręcony z ręki, a tym razem mamy do czynienia z tradycyjnymi technikami filmowymi.

The fantastic four

Jensen sięgnął po kamery Arri Alexa i format Super 35. „To idealny sprzęt, gdy kręci się film, w którym nie brakuje efektów specjalnych. Nie dałoby się zrobić takiej produkcji, używając taśmy filmowej – kamery cyfrowe były niezbędne.” – wyjaśnia i dodaje: „Zależało nam na tym, by obraz był jak najbardziej realistyczny, ale gdy w grę wchodzą efekty wizualne, niełatwo zachować równowagę. Blisko współpracowałem ze scenografem i dekoratorem planu, a także oświetleniowcem, by mieć pewność, że równowaga zostanie zachowana.”

Zdjęcia odbyły się głównie w Baton Rouge w Luizjanie, która od wielu lat jest jedną z ulubionych lokalizacji filmowców. Twórcy kręcili nie tylko w mieście, ale też w wytwórni Celtic Media Center.

 

Efekty wizualne

Za efekty specjalne odpowiada laureat Oscara, Kevin Mack. Stworzył inny wymiar na podstawie projektów scenografa, Chrisa Seagara. „Chodziło o to, by przypominał prehistoryczną Ziemię, ale nie był wiernym odtworzeniem naszej planety. W wyniku nieudanej misji, bohaterowie przejmują cechy badanego miejsca.” – mówi.

The fantastic four

Największą metamorfozę przechodzi Ben Grimm. „Staje się istotą ze skały. Zależało nam na tym, by pokazać go w sposób, jakiego jeszcze nie widzieliście. Jego ciało to różne rodzaje kamieni, które kruszą się przy każdym kroku.” – mówi Mack.

Artysta Keith Christensen stworzył specjalną makietę, przedstawiającą Bena po metamorfozie – zużył na to dwadzieścia kilogramów gliny. Makieta posłużyła twórcom efektów wizualnych za punkt odniesienia.

Nad wykreowaniem dwumetrowej postaci z kamienia pracowali spece z MPC (Moving Picture Company), którzy mają na swoim koncie pracę przy takich filmach jak „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie”, „Godzilla” czy „Strażnicy galaktyki”.

Mack wyjaśnia, że stworzenie postaci Grimma było wyzwaniem: „Dzięki użyciu kilku kamer, które zainstalowano pod różnymi kątami, widzieliśmy to, co Jamie Bell, co ułatwiło nam wykreowanie efektów specjalnych. Wymagało to dużo precyzji i właściwej interpretacji gry aktorskiej. Jamie zagrał fenomenalnie – jego mimika i mowa ciała dały nam podstawę do działań.”

 

Fiszka filmu:  Fantastyczna Czwórka (2015)

Fantastic Four
 
Fantastyczna czworka 2015

Reżyseria: 


Obsada:
, , ,

Gatunek: ,
Nagrody/nominacje:
Premiera: 14 Sierpień 2015
Rok produkcji: 2015
Kraj: USA


 
 
 
 
 
 
 
 

Katagoria: warsztat operatora filmowego, warsztat efektów specjalnych
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 1464  razy.