Produkcja filmu Sawa. Mały wielki bohater


„Chłopiec o sercu do wielkiej przygody”, hasło reklamowe „Sawy. Małego wielkiego bohatera”, oddaje w kilku zaledwie słowach sedno tej pięknej i poruszającej animowanej opowieści.

 

Za realizację projektu odpowiedzialny był uznany rosyjski artysta i muzyk Maksim Fadeev, który wraz z Aleksandrem Chistyakovem oraz Gregorym Poirierem, znanym amerykańskim scenarzystą filmowym i telewizyjnym, stworzyli scenariusz tej magicznej opowieści. W produkcji „Sawy. Małego wielkiego bohatera” wzięli również udział animatorzy oraz producenci z dziesięciu różnych krajów, czyniąc ten projekt prawdziwie międzynarodową produkcją.

sawa-0114

„Sawa. Mały wielki bohater” to oryginalna filmowa baśń, która przekazuje młodym widzom oraz ich rodzicom inspirujące i wartościowe treści. W przebojowej i maksymalnie kolorowej formie opowiada o potrzebie troszczenia się o bliskich, pięknie nawiązywania nowych przyjaźni, odkrywaniu w sobie wewnętrznej siły oraz podążaniu za głosem własnego serca. „Od dawna fascynowałem się nieskończonymi możliwościami kina animowanego”, opowiada Maksim Fadeev. „Udało mi się stworzyć wcześniej kilka krótkich bajek, ale muszę przyznać, że żadna z nich nie przygotowała mnie na wyzwanie, jakim było zrealizowanie Sawy. Małego wielkiego bohatera”, dodaje reżyser. „Była to ogromna przygoda, ponieważ mogliśmy powołać do życia zupełnie nowy, cudownie baśniowy świat, który – jestem o tym przekonany – zachwyci wiele dzieci”.

„Sawa. Mały wielki bohater” to opowieść dla dzieci powyżej piątego roku życia, ale twórcy mocno zachęcają do organizowania rodzinnych wypadów do kina. Film jest wspaniałą przygodą pełną wspaniałych scen akcji i atrakcji, ale najważniejsza jest w nim możliwość obserwowania grupy przyjaciół, którzy mimo wszelkich dzielących ich różnic, znajdują w sobie siłę i odwagę, by podołać wszelkim przeszkodom. Co więcej, opowieść snuta przez Maksima Fadeeva podkreśla w piękny sposób, iż przyjaźń oraz wiara mogą nie tylko inspirować do osiągania rzeczy wielkich, ale także stawać się najlepszą możliwą bronią przeciwko wszelkim przejawom zła. „Sawa. Mały wielki bohater” to przemyślana opowieść o wewnętrznej przemianie bohaterów. Twórcy mają nadzieję, że udzieli się to również widzom na całym świecie.

sawa-0023

W oryginalnej wersji językowej głosów postaciom użyczyli między innymi Milla Jovovich, Sharon Stone, Joe Pesci, Will Chase oraz Whoopi Goldberg. W polskim dubbingu bohaterowie animacji przemówią głosami Anny Dereszowskiej, Piotra Fronczewskiego, Piotra Grabowskiego, Filipa Rogowskiego, Leny Grabowskiej oraz Mariusza Czajki. Świetna zabawa gwarantowana!

Od pierwszych prób scenariuszowych do zakończenia realizacji projektu „Sawy. Małego wielkiego bohatera” minęło ponad siedem lat. Wszystkie filmowe lokacje oraz naturalne przestrzenie zostały dopracowane do perfekcji, a animatorzy wykreowali je w taki sposób, że reżyser i reszta ekipy mogli poruszać się po nich w każdym kierunku, w przeciwieństwie do wielu produkcji, w których twórcy mają do dyspozycji jedynie wycinek opisywanej rzeczywistości.

sawa-0155

„Tworzenie animacji komputerowej to szalenie trudny techniczny proces. Liczy się w nim dosłownie każdy szczegół. Małe błędy mogą urosnąć do miana prawdziwych katastrof”, opowiada Aleksandr Chistyakov, współscenarzysta oraz współproducent filmu. „Najważniejsze było dla nas stworzenie ciekawych postaci oraz całkowicie wiarygodnego świata, w którym młodzi widzowie i ich rodzice potrafiliby się w pewnym sensie zatracić”, kontynuuje Chistyakov. „Już na samym początku ustaliliśmy z Maksimem, że nawet jeśli z perspektywy budżetowej nasz projekt mieści się w ramach kina niezależnego, musimy zrealizować go perfekcyjnie wizualnie, żeby móc świadomie konkurować z produktami największych światowych studiów. W trakcie procesu realizacji wielokrotnie wydawało nam się, że porywamy się z motykami na słońce, ale zawsze przychodził taki moment, że zaczynaliśmy z powrotem wierzyć całymi sercami w to, że jesteśmy w stanie podołać temu wyzwaniu. Byliśmy dokładnie tacy, jak nasi bohaterowie!”

 

Fiszka filmu:  Sawa. Mały wielki bohater

Savva. Serdtse voina
 
Sawa. Mały wielki bohater

Reżyseria: Gatunek: ,

Premiera: 13 Listopad 2015
Rok produkcji: 2015
Kraj: 


 
 
 
 

Dystrybutor filmu

 
 
 
 

Katagoria: warsztat producenta
Słowa kluczowe: , , , , , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 2400  razy.