Scenografia w filmie Siedmiu wspaniałych


Godzinę drogi od Baton Rouge ekipa specjalistów pod wodzą scenografa Dereka Hilla zbudowała prawdziwe westernowe miasto, Rose Hill. I nie były to tylko fasady budynków, ale pełne ulice i kompletne wnętrza.

 

Z Hillem Fuqua wpółpracował przy „Olimpie w ogniu”. Jak wspominał reżyser, wybudował on wtedy „doskonałą replikę Białego Domu, na polu, gdzie przedtem pasły się krowy. W przypadku «Siedmiu wspaniałych» powstało całe miasto, gdzie rozgrywała się większość akcji. Gdy Derek przedstawiał mi szkice, zapytałem go: rzeczywiście zbudujesz to wszystko? Odpowiedział: owszem, bo wiem, jak lubisz kręcić filmy. Gdy ludzie zobaczą całe prawdziwe miasto na ekranie, będą zdumieni”.

siedmiu-wspanialych-08838

Rzeczywiście powstało 25 kompletnych budynków, a także kościół i w pełni funkcjonująca stajnia. Sarsgaard nie mógł wyjść z zadziwienia: Naprawdę wszystko działało. Mogłeś otworzyć sekretarzyk, czy napić się prawdziwej herbaty z prawdziwej porcelany. Tak właśnie postępuje Antoine – w naszym mieście mogliśmy przecież właśnie potrzebować tego prawdziwego pokoju, albo innych prawdziwych drzwi.

Sharen Davis (nominacje do Oscara za „Dreamgirls” i „Raya”) była odpowiedzialna za kostiumy. Chciałam połączyć stylistykę rodem ze spaghetti-westernu z realizmem i zachować w tej kombinacji równowagę – tłumaczyła. – Punktem wyjścia była dla mnie broń używana przez bohaterów, ich pasy i kabury. Dostałam bardzo dobre zdjęcia tych elementów i to one mnie inspirowały, niejako decydowały o reszcie kostiumu.  Denzel przeprowadził własny research i znalazł osobę z epoki, którą w dużym stopniu w ubiorze chciał naśladować. Z jednym wyjątkiem: zdecydowaliśmy, że ubierzemy Denzela w czerń. Ubiór Chrisa miał być o wiele bardziej swobodny, na swój sposób sexy. Wiele eksperymentowaliśmy z kolorem, tonując go i większą uwagę przywiązując do struktury wykorzystanych tkanin. Ethan zgodził się z moimi szkicami od razu, mówiąc, że kostium wygląda zdumiewająco i że  postać wymaga, by różnił się zdecydowanie od reszty. Horne to traper, więc ubrałam Vincenta w wiele elementów zwierzęcych, w futra. Wyglądał groźnie i trochę dziwacznie. W stroju Vasqueza łączą się elementy meksykańskie i amerykańskie. Billy Rock posługuje się niezwykłym pasem z nożami, więc bardzo rzadko nosi kurtkę, a jego stroje utrzymane są w metalicznej tonacji. No i ma niecodzienny kapelusz. Jeśli chodzi o Czerwone Żniwo, to zwróciliśmy uwagę na biżuterię oznaczającą jego plemienną przynależność i barwy wojenne.

siedmiu-wspanialych-15529

Pewną ewolucję przeżyły ubiory Bartholomewa Bogue’a, czarnego charakteru. Początkowo widzieliśmy go jako modnego nuworysza. W końcu zdecydowaliśmy, że będzie się ubierał raczej w stylu klasy, do której aspiruje, a więc „starych pieniędzy”, trochę podobnie do ówczesnych Rockefellerów. Dlatego ma  modny krawat i chustę, które podkreślają jego umiłowanie pieniędzy. Jego stroje są nieco sfatygowane, ale bardzo drogie i eleganckie. Aktorzy cierpliwie przymierzali po około 15–20 par butów i kapeluszy, by odnaleźć te najwłaściwsze.

 

Fiszka filmu:  Siedmiu wspaniałych

The Magnificent Seven
 
Siedmiu wspaniałych

Reżyseria: 


Obsada:
, , , , , , , , ,

Gatunek:

Premiera: 23 Wrzesień 2016
Rok produkcji: 2016
Kraj: 


 
 
 
 
 
 
 
 

Katagoria: warsztat scenarzysty
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1050  razy.