Scenograf o Grze Endera


Procter podzielił się tytułem scenografa z Seanem Haworthem. „Ben pracował w departamencie scenograficznym przy Avatarze oraz Transformers 3, a Sean zdobywał doświadczenie na planach Tron: Dziedzictwo oraz Thora. Razem dokonali prawdziwych cudów, mówi McDonough”.

Procter i Haworth stworzyli na potrzeby zapowiedzi filmu nie tylko wiarygodną wersję Szkoły Bojowej, lecz pokazali także fragmenty różnych światów, od wyidealizowanej wizji Ziemi po planetę Eros, skolonizowaną niegdyś przez Robale, obecnie pod kontrolą Sił Międzynarodowych. W „Grze Endera” Ziemia jest prawdziwym rajem, miejscem, do którego główny bohater chciałby jak najszybciej powrócić. „Potrzebowaliśmy wytworzyć na ekranie świat, który Ender chciałby ratować”, opowiada Haworth. „Ta rzeczywistość musiała również być bardziej przytulna, w przeciwieństwie do rygorystycznego wojskowego życia w kosmosie”. Hood wyobrażał sobie Szkołę Bojową jako budynek futurystyczny i zarazem funkcjonalny, odzwierciedlający trudne życie młodych ludzi zmuszonych do zbyt szybkiego dorastania. Symulator to kula o średnicy 100 metrów, grupy rekrutów walczą w niej w stanie zerowej grawitacji. W środku znajdują się ogromne metaliczne gwiazdy, których można używać zarówno jako przeszkód dla wrogiej ekipy, jak i do własnej obrony. „Projekty Bena i Seana nie korzystają ze schematów kina science fiction”, dodaje Hood. „Są bardzo mocno osadzone w środowisku wojskowym, w tamtej mentalności. Kiedy znajdujemy się w Szkole Bojowej, czujemy się niemalże tak, jak na lotniskowcu pełnym żołnierzy”.

Następnie Ender zostaje wysłany na Eros, gdzie przechodzi zaawansowane symulacje bojowe, które służą mu za ostateczny trening przed zostaniem Komandorem Międzynarodowej Floty. Na potrzeby pomieszczenia symulującego bitwy, które znajduje się w Centrum Dowodzenia na Eros, wykorzystano halę o wielkości ponad 3.000 metrów kwadratowych, inspirując się centrum operacyjnym NORAD, które znajduje się w gigantycznym podziemnym bunkrze w Cheyenne Mountain w Górach Skalistych.

 

Fiszka filmu:  Gra Endera

Ender's Game
 

Reżyseria: 
Gavin Hood
Asa Butterfield i inni

Gatunek:

Premiera: 31 Październik 2013
Rok produkcji: 2013
Kraj: USA


Wersja video

Lektor: tak
Dubbing: tak
Napisy: nie
Nośnik: Blu-ray, DVD (1)

 
 
 
 

Dystrybutor filmu

 
 
 
 

Katagoria: warsztat scenografa
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 427  razy.